تاسف بیل گیتس از عملکرد آمریکا در مقابله با کرونا

به گزارش جعبه مهر، بیل گیتس موسس مایکروسافت روز گذشته مدعی شد تصویر کنونی از کرونا ویروس هم در سطح جهانی و هم در آمریکا تاریک تر از چیزی است که تصور می شد. او که در برنامه ای به نام Coronavirus Town Hall شرکت نموده بود در پاسخ به خبرنگار CNN گفت این حقیقت که هنوز هم مردم در آمریکا بر اثر ابتلا به کرونا ویروس جان خود را از دست می دهند نشان می دهد که کشور حتی به نقطه مبارزه با این پاندمی هم نزدیک نشده است.

تاسف بیل گیتس از عملکرد آمریکا در مقابله با کرونا

او در ادامه گفت:

می توانیم فرایند تست برای یک پاتوژن جدید را خیلی زیاد سرعت بدهیم. چندین کشور دیگر غیر از آمریکا هم توانستند در این زمینه خیلی خوب عمل نمایند و مرتبا به لحاظ فنی در این زمینه پیشرفت می نمایند اما آمریکا نتوانسته در این زمینه پیشگام باشد یا هماهنگی های لازم که از آن انتظار می رفت را انجام دهد.

حدود هشت هفته پیش وقتی گیتس مهمان برنامه Town Hall در شبکه CNN بود آمار مرگ در اثر ابتلا به کرونا ویروس 63 هزار نفر بود و بالغ بر یک میلیون نفر در آمریکا به کووید 19 آلوده شده بودند. امروز اما این ارقام دوبرابر شده و دست کم 2.4 میلیون نفر در این کشور به کووید 19 مبتلا شده اند و بیشتر از 122 هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

گیتس عامل این افزایش را نبود کیت های آزمایش به اندازه کافی و همچنین ردیابی تماس افراد آلوده با دیگران دانست. به گفته او امتناع مردم از پوشیدن ماسک نیز از دیگر دلایل افزایش ابتلا به کووید 19 بوده است. او معتقد است کشورهای دیگر در این زمینه ها بسیار خوب عمل نموده اند و در نتیجه شاهد افت تعداد مبتلایان بوده اند.

به گفته گیتس رفتار آدم ها در آمریکا طیف وسیعی را پوشش می دهد؛ در این میان بعضی بسیار محتاط هستند و نکات بهداشتی را رعایت مینمایند و بعضی دیگر پاندمی کووید را نادیده می گیرند که تعدادشان هم کم نیست.

او ادامه می دهد:

بعضی مردم تقریبا فکر مینمایند که کووید 19 یک مساله سیاسی است که این باعث تاسف است و گیتس می گوید ابدا انتظار چنین نقطه نظری را در آمریکا نداشت است.

فرماندار داکوتای شمالی که یکی از دوستان من است زمانی مجبور شده اعلام کند لطفا نسبت به افرادی که ماسک می زنند بدجنس نباشید که این هوش از سر انسان می برد.

گیتس این ادعای کاخ سفید را که افزایش تعداد مبتلایان نتیجه مستقیم افزایش آزمایشات کرونا است، مردود گفت و آن را کاملا غلط خواند.

او همچنین نسبت به آنچه فقدان رهبر مقتدر در آمریکا برای مبارزه دنیای با این ویروس خواند، ابراز ناامیدی کرد و مدعی شد همین نبودن یک رهبر شایسته در آمریکا باعث شده کشورهای در حال توسعه نظیر برزیل و هند بار مقابله با این بیماری را بر دوش بکشند.

با این حال گیتس هنوز هم از شرایط قطع امید ننموده و ابراز امیدواری کرد که آمریکا یک گام به جلو حرکت خواهد نمود و در فرایند تهیه ابزارهای مقابله ای از جمله واکسن کووید 19 و رساندن آن به دست مردم سراسر دنیا کمک گر خواهد بود.

گیتس در خصوص زمان عرضه واکسن نیز گفت که از این لحاظ با دکتر Anthony Fauci هم نظر است؛ او متخصص ارشد بیماری های عفونی در آمریکاست و اعلام نموده که تا سرانجام سال جاری یا اوایل 2021 یک واکسن موثر برای کووید 19 ساخته می گردد.

البته موسس مایکروسافت گفت که این واکسن لزوما هم نمی تواند مانع از انتقال کووید 19 به دیگران گردد هرچند به تحقیقاتی اشاره نمود که براساس آن آنتی بادی کرونا ویروس جدید بسیار قوی است و تا یکسال فرد را در برابر این بیماری مصون نگه می دارد. به گفته گیتس بزرگترین مانع برای ریشه کنی کووید 19 نه ساخت واکسن و نه توزیع آن بلکه حصول اطمینان از این مساله است که مردم آن را دریافت مینمایند.

از گیتس سوال شد که آیا جوامع زندگی در کنار این ویروس را می پذیرند یا خیر که او ابراز امیدواری کرد اینطور نگردد.

خیلی سخت است. امیدوارم رسانه همچنان خطرات کرونا ویروس را به مردم یادآوری کند.

منبع : دیجیاتو

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: آی تابناک
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 6609

به "تاسف بیل گیتس از عملکرد آمریکا در مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاسف بیل گیتس از عملکرد آمریکا در مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید