تداوم پیشروی ارتش سوریه در ادلب؛ 3 روستای دیگر آزاد شد

به گزارش جعبه مهر، ارتش سوریه در ادامه عملیات خود در جنوب شرق ادلب توانست روستاهای ربیعة، الخربة و شعرة را آزاد کند.

تداوم پیشروی ارتش سوریه در ادلب؛ 3 روستای دیگر آزاد شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ارتش سوریه شامگاه پنجشنبه (روز گذشته) پس از بمباران هوایی گسترده مواضع تروریست ها، عملیات خود را در محور جنوبی استان ادلب (شمال غرب سوریه) شروع کرد.

یک منبع میدانی حاضر در ریف ادلب گفت که نیروهای ارتش سوریه ظهر امروز در جنوب شرق ادلب پیروز شدند پیشروی تازه ای در این محور داشته باشند.

گروه اطلاع رسانی الاعلام الحربی به نقل از این منبع گزارش داد که ارتش سوریه توانست روستاهای ربیعة، الخربة و شعرة را آزاد کند.

در حال حاضر ارتش سوریه به شدت در جنوب شرق ادلب با عناصر گروه های تروریستی جبهه النصره و اجناد القوقاز درگیر است.

در همین ارتباط، مرکز موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه -نزدیک به معارضان- هم با اشاره به بمباران زمینی و هوایی مواضع تروریست ها توسط نیروهای سوری، گزارش داد که عمده این حملات در مناطق التح، ارتفاعات الشیح، سحال، ام تینة و الفرجه در شرق و جنوب شرق ادلب است.

دیدبان نیز با بیان اینکه ارتش سوریه در برابر تروریست ها، پیشروی تازه ای داشته است، اطلاع داد، نیروهای سوری توانستند کنترل الخریبه و الربیعه را به دست گیرد.

این گروه همچنین تأکید کرد که در جریان این درگیری ها، 38 نفر از عناصر تروریستی کشته شده اند.

عملیات زمینی ارتش سوریه، با پشتیبانی عملیات هوایی روسیه و سوریه شروع شد. البته جنگنده های سوری و روس از سه روز پیش، آتش تهیه به روی مواضع تروریست ها و مسیرهای امدادرسانی آنان می ریختند.

عملیات هوایی مقدماتی که از چند روز گذشته شروع شد و به اهداف خود دست یافته است؛ به گونه ای که مسیرهای امدادرسانی تروریست ها و مراکز ثقل حضور آنان در جنوب و جنوب شرق ادلب، هدف قرار گرفته است.

یک منبع میدانی نیز با بیان اینکه عملیات زمینی ارتش سوریه برای آزمودن خط مقدم دفاعی تروریستها شروع شده است، توضیح داد، بیشتر درگیریها در جنوب ادلب با عناصر النصره و اجناد القوقاز بوده است.

ارتش سوریه تا نیمه شب گذشته به عملیات خود ادامه داد و پیروز شد شهر ام جلال را در جنوب شرق ادلب آزاد کند. ام جلال، مهمترین خط مقدم دفاعی عناصر اجناد القوقاز در جنوب شرق ادلب به ویژه معره النعمان است که ارتش سوریه آن را آزاد کرد.

نقشه آرشیوی ادلب؛ اندازه بزرگتر اینجا

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 4313

به "تداوم پیشروی ارتش سوریه در ادلب؛ 3 روستای دیگر آزاد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم پیشروی ارتش سوریه در ادلب؛ 3 روستای دیگر آزاد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید