تشخیص بیماری های عفونی با میکروسکوپ هوشمند

به گزارش جعبه مهر، پژوهشگران دانشگاه دوک آمریکا در مطالعه اخیرشان تغییراتی را در یک میکروسکوپ اعمال کرده اند و آنها را هوشمند ساخته اند و پس از اعمال تغییرات این میکروسکوپ پیروز به شناسایی بیماری های عفونی شده است.

تشخیص بیماری های عفونی با میکروسکوپ هوشمند

محققان دانشگاه دوک اخیرا تغییراتی را در یک میکروسکوپ اعمال کرده اند که اکنون این میکروسکوپ قادر به تنظیم هوشمندانه تنظیمات خود از جمله تمام زوایای نور، رنگ و الگو است و می تواند به راحتی بیماری های عفونی را تشخیص دهد. علاوه بر نکات مذکور این میکروسکوپ به چند دوربین دیجیتال مجهز است.

روآرکه هورستمِیِر(Roarke Horstmeyer) نویسنده ارشد این مطالعه گفت: ما طی این مطالعه توسط سیستم های سخت افزاری تغییراتی را در میکروسکوپ اعمال کردیم و اکنون این دستگاه می تواند خودش نور مورد نیاز برای آنالیز یک نمونه را تنظیم کند.

گروه های تحقیقاتی دیگر این دانشگاه الگوریتم های بینایی رایانه ای ایجاد کرده بودند که می توانستند سلول های آلوده به انگل پلاسمودیوم فالسیپاروم(Plasmodium falciparum) را که باعث مالاریا می شود، طبقه بندی کند. اگرچه مؤثر بودند، اما فاقد دقت کافی و مطلوب مورد نظر برای تشخیص بالینی بودند.

بینایی رایانه ای(Computer vision) یکی از شاخه های علوم کامپیوتر است که شامل روش های مربوط به دستیابی تصاویر، پردازش، آنالیز و درک محتوای آن ها است. معمولاً این پردازش ها تصاویر تولید شده در دنیای واقعی را به عنوان ورودی دریافت و داده هایی عددی یا سمبلیک را به عنوان خروجی تولید می کنند.

این تیم تحقیقاتی به رایانه آموخته است که چگونه پارامترهای مختلف یک سیستم میکروسکوپی را تنظیم کند و آن را با الگوریتم طبقه بندی یادگیری عمیق نیرومند سازد به گونه ای که بتواند بیماری های عفونی را با دقت بالایی تشخیص دهد. دقت این سیستم در تشخیص انگل و بیماری های عفونی 90 درصد است اما دقت پزشکان در تشخیص چنین بیماریهایی حدود 75 درصد است.،ایسنا

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 4005

به "تشخیص بیماری های عفونی با میکروسکوپ هوشمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشخیص بیماری های عفونی با میکروسکوپ هوشمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید