تشکیل ستاد ویژه پایش و بهسازی موزه ها در آذربایجان شرقی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی با اشاره به تشکیل ستاد ویژه پایش و بهسازی موزه ها، بازگشایی موزه ادب و عرفان اهر (بقعه شیخ شهاب الدین اهری) را اولویت اصلی اداره کل در حوزه موزه ها مطرح کرد.

تشکیل ستاد ویژه پایش و بهسازی موزه ها در آذربایجان شرقی

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار در بازدید از پروژه مرمتی شیخ شهاب الدین اهری که با همراهی تیم کامل فنی و کارشناسی متشکل از عضو شورای فنی میراث فرهنگی استان، مدیر دفتر فنی و مسئول پژوهش و باستان شناسی و مهندسان ناظر صورت گرفت، گفت: آنالیز و پایش مستمر وضعیت موزه ها استان در دستور کار اداره کل قرار گرفته است و در حال حاضر موزه ادب و عرفان و بازگشایی آن از مهمترین پروژه اداره کل در حوزه موزه ها است.

وی با اشاره به نتایج بازدید اجرا شده اضافه کرد: رعایت دقیق مسائل فنی، علت تاخیر در افتتاح مجدد موزه ادب و عرفان است. بقعه شیخ شهاب الدین اهری از عناصر هویتی بسیار ارزنده استان محسوب می گردد و کوچکترین قصور در مرمت آن پذیرفتنی نیست.

مدیر کل میراث فرهنگی استان با اشاره به عدم اتمام پروژه در دهه فجر امسال اضافه کرد: با استناد به نظرات مشاور و تیم فنی و به منظور رعایت اصول حفاظتی، حاشیه ها و نقدها را به جان خریدیم تا موزه ادب و عرفان اهر، پس از مرمت با نصب و تجهیز امکانات حفاظتی نوین هم از نظر بنا و هم از نظر بعد نرم افزاری به صورت کامل مجدداً بازگشایی گردد.

وی ادامه داد: نشستی با فرماندار محترم اهر به همراه تیم فنی در کنار این بازدید صورت گرفت که در آن جزئیات اجرائی ارائه شد و طبق تاکیدات اجرا شده برای پیمانکار پروژه (دهه اول اردیبهشت سال 98) این موزه مجدداً بازگشایی و تحویل مردم فرهنگ دوست اهر و گردشگران خواهد شد.

وی در انتها با اشاره به نشست با شهردار اهر اعلام کرد: نشست خوبی با شهردار اهر در راستای هماهنگی هر چه بیشتر برای اجرای برنامه های ستاد سفر نوروز 98 داشتیم که امیدوارم با هم افزایی اجرا شده، شاهد نوروز پر نشاطی در اهر برای گردشگران باشیم.

منبع: میراث آریا
انتشار: بروزرسانی: 5 تیر 1398 شناسه مطلب: 1310

به "تشکیل ستاد ویژه پایش و بهسازی موزه ها در آذربایجان شرقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل ستاد ویژه پایش و بهسازی موزه ها در آذربایجان شرقی"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید