(تصاویر) دادگاه مامور پلیس قاتل جورج فلوید

به گزارش جعبه مهر، درک شوین، مامور پلیسی که جورج فلوید را به قتل رساند به 22 سال و نیم زندان محکوم شد.

(تصاویر) دادگاه مامور پلیس قاتل جورج فلوید

به گزارش خبرنگاران، این مامور پلیس در اظهاراتی کوتاه قبل از قرائت حکم اش در دادگاه به خانواده جورج فلوید تسلیت گفت، اما از اقدام خود ابراز پشیمانی و عذرخواهی نکرد.

قاضی دادگاه پس از قرائت حکم گفت که تصمیم وی تحت تاثیر احساسات، صمیمیت یا فشار افکار عمومی گرفته نشده است. وی همچنین گفت که با این تصمیم در پی فرستادن پیام نیست.

وکیل خانواده جورج فلوید هم ضمن استقبال از تصمیم دادگاه، آن را آشتی ملی خواند. بریجیت فلوید، خواهر جورج، که بنیادی را در یادبود برادرش تاسیس کرده است در بیانیه ای گفت حکم دادگاه نشان داد که خشونت پلیس پایان جدی گرفته شده است.

در جلسه دادگاه روز جمعه بستگان جرج فلوید با جملاتی از او تقدیر کردند و جیانا، دختر 7 ساله فلوید، در ویدئویی احساس دلتنگی اش را نسبت به فقدان پدر بیان نمود.

درک شووین، افسر سابق اداره پلیس مینیاپولیس در تاریخ 25 مه سال گذشته حدود 9 دقیقه زانوی خود را روی گردن جورج فلوید فشار داد و باعث مرگ وی شد. انتشار ویدئوی لحظه مرگ این سیاه پوست آمریکایی اعتراضات گسترده ای را در پی داشت و به یک جنبش ملی در موضوع عدالت نژادی تبدیل شد.

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: فرارو
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 10430

به "(تصاویر) دادگاه مامور پلیس قاتل جورج فلوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(تصاویر) دادگاه مامور پلیس قاتل جورج فلوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید