تصویب دو پژوهانه جدید در مرکز حافظ شناسی

به گزارش جعبه مهر، رضا رستگاری در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در فارس، با بیان اینکه مرکز حافظ شناسی و کرسی پژوهشی حافظ، در جهت حمایت از پژوهشگران ممتاز و دانش آموختگان مستعد دانشگاهی و به منظور توسعه کیفی پژوهش های بنیادی در پیوند با حافظ، به جذب و تخصیص اعتبارات تحقیقی در قالب پژوهانه یا گرنت پژوهشی اقدام نموده است، گفت: پس از تصویب و اجرای سه پژوهانه طی دو سال گذشته، در آستانه سال نو دو پژوهانه جدید که ازسوی خانواده صحرائیان به مرکز حافظ شناسی اعطا شده است، به تصویب این مرکز رسید.

تصویب دو پژوهانه جدید در مرکز حافظ شناسی

وی اضافه نمود: این پژوهانه، اعطای دو اعتبار مستقل به نام شادروان آقای رضی صحرائیان و شادروان بانو صبور صحرائیان است که ازسوی فرزندان فرهیخته ایشان به منظور حمایت اقتصادی از طرح های تحقیقی و مطالعات حافظ پژوهی به مرکز حافظ شناسی اهدا شده و از تجمیع دو اعتبار نامبرده به پژوهانه خانواده صحرائیان یاد می گردد.

رستگاری، بیان نمود: دانش آموختگان دوره های کارشناسی ارشد و دکتری، حافظ پژوهان واجد شرایط و هنرمندان صاحب اثر شاخص می توانند برای برخورداری از این پژوهانه، طرح های پیشنهادی خود را به معاونت پژوهشی مرکز حافظ شناسی ارسال نمایند.

وی اضافه نمود: مرکز حافظ شناسی ضمن پاسداشت این اقدام شایسته فرهنگی، امیدوار است توجه به تاریخ و فرهنگ ایران و حمایت از دانش و هنر ایرانی، بیش از گذشته وجهه همّت نیک اندیشان پیش بین واقع گردد.

یادآور می گردد، مرکز حافظ شناسی پیش از این، پیروز به تصویب و اجرای سه پژوهانه به نام پژوهانه دکتر زهرا طاهری، پژوهانه مهندس بهرام عظیم و پژوهانه دکتر زهرا رنجبری شده است.

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 9222

به "تصویب دو پژوهانه جدید در مرکز حافظ شناسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویب دو پژوهانه جدید در مرکز حافظ شناسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید