تصویب 91 میلیارد تومان بودجه بخش گردشگری در سفر رئیس جمهوری به گلستان

به گزارش جعبه مهر، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران به ارائه گزارشی از دستاورد های سفر رئیس جمهوری و نیز رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به گلستان پرداخت و گفت: یکی از موضوعات مهمی که به تازگی رقم خورد سفر رئیس جمهوری و هیات دولت به استان گلستان بود که با کوشش های خوب و پیگیری استاندار گلستان در این سفر 91 میلیارد تومان مصوبه در حوزه گردشگری برای استان مورد تایید نهاده شد.

تصویب 91 میلیارد تومان بودجه بخش گردشگری در سفر رئیس جمهوری به گلستان

ابراهیم کریمی گفت: استاندار همراهی خوبی داشت و در سفر اخیر اعتبارات خوبی در حوزه گردشگری جذب شد و توانستیم 91 میلیارد تومان اعتبار مصوب کنیم.

کریمی به جزییات بیشتر این مصوبه اشاره و اعلام کرد:70 میلیارد تومان برای زیرساخت های جزیره آشوراده، هفت میلیارد تومان برای موزه روستایی قرق، هفت میلیارد تومان برای موزه بزرگ گلستان و هفت میلیارد تومان برای دیوار دفاعی گرگان مصوب شد و 100 درصد این اعتبار تخصیص می یابد.

او گفت: همزمان با سفر هیات دولت به استان گلستان با حضور دکتر مونسان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در حوزه گردشگری استان 160 میلیارد تومان پروژه مورد افتتاح و 1600 میلیارد تومان پروژه در دست اقدام نهاده شد.

کریمی با این شرح که یکسری پروژه های اصلی و مطالبات بلاتکلیف مانده در استان داریم، توضیح داد: می توانستیم سه هزار میلیارد تومان پروژه را در این سفر کلنگ زنی کنیم اما ترجیح دادیم ابتدا گره پروژه های آرمان طبیعت، آسمانه کرانه خزر و ... را برطرف کنیم.

او اعلام کرد: نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران از تاریخ 23 الی 26 بهمن برگزار خواهد شد و برای نخستین بار گلستان به صورت متفاوت در مساحت 1000 مترمربع حضور خواهد یافت و تمامی ظرفیت های استان را به نمایش خواهد گذاشت.

او با اشاره به این که در این نمایشگاه با ظرفیتی مضاعف و توان بیشتر و برنامه ریزی مناسب شرکت خواهیم کرد گفت: با هم افزایی و تعامل مناسبی که با شهرستان ها انجام گرفته است این نمایشگاه می تواند فرصت مناسبی برای عرضه کردن ظرفیت های گردشگری آن ها باشد.

کریمی در بخش دیگری از سخنانش در ارتباط با برنامه های تدارک دیده شده برای نوروز 98 گفت: ستاد خدمات سفر در شهرستان های استان با حضور فرمانداران در حال فعالیت بوده و برنامه ریزی های لازم برای جلب رضایت مسافران و گردشگران ورودی به استان در حال اجرا است.

او اضافه کرد: تمام زیرساخت ها در حوزه اقامتی آماده استقبال از مسافرین نوروزی است و امیدواریم با همکاری دستگاه های اجرایی عضو ستاد خدمات سفر برنامه های متنوعی را در حوزه سفر در نوروز 98 داشته باشیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان با اشاره به این که در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی جشن های مفصلی از سوی دستگاه های اجرایی استان برگزار خواهد شد، گفت: نمایشگاه دستاورد های انقلاب اسلامی که دستگاه های اجرایی 40 سال عملکرد خود را در حوزه اجرا به معرض دید عموم قرار خواهند داد از 12 الی 16 بهمن ماه در دانشگاه منابع طبیعی شهرستان گرگان برگزار خواهد شد.

او در بخش دیگری از سخنان خود در این نشست اظهار کرد: دغدغه اصلی در خصوص موزه روستایی قرق تزریق قطره چکانی اعتبارات بود.

او با بیان این که موزه روستایی قرق از مصوبات سفر دولت گذشته به گلستان بوده، اضافه کرد: تامین منابع و تخصیص های این پروژه پائین بود و برای نتیجه گیری مطلوب همواره با چالش روبرو بودیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان ادامه داد: تا قبل از سفر رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی به گلستان این پروژه ردیف اعتباری معین نداشت اما با کوشش های اجرا شده این پروژه جزو مصوبات سفر نهاده شد و برای آن ردیف اعتباری معین شد.

او از تصویب هفت میلیارد تومان اعتبار در سفر رئیس جمهور به گلستان برای موزه روستایی قرق اطلاع داد و گفت: از برکات این سفر می توان به تخصیص 100 درصدی مصوبات اشاره نمود و کوشش خواهیم کرد تا سال آینده این پروژه افتتاح گردد.

کریمی ادامه داد: تاکنون واچینی و انتقال سه خانه روستایی به موزه روستایی قرق اجرا شده و در سال 97 و 98 دوباره چینی این سه خانه انجام می گردد.

او در سرانجام با اشاره به برگزاری نوروزگاه ها در نوروز 98 گفت: با توجه به استقبال خوب از نوروزگاه ها در سطح استان و همچنین تاکیدات استاندار محترم برای پرداختن بیشتر به آن , جشن های ملی نوروزگاه ویژه نوروز 98 در چهارده شهرستان گلستان برگزار خواهد شد.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: میراث آریا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 1021

به "تصویب 91 میلیارد تومان بودجه بخش گردشگری در سفر رئیس جمهوری به گلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویب 91 میلیارد تومان بودجه بخش گردشگری در سفر رئیس جمهوری به گلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید