تظاهرات شال قرمزها علیه جلیقه زردها در پاریس

به گزارش جعبه مهر، گروهی که خود را شال قرمزها می خواند در مخالفت با هفته ها اعتراضات ضددولتی از سوی جنبش جلیقه زردها در پاریس تظاهرات نموده است.

تظاهرات شال قرمزها علیه جلیقه زردها در پاریس

این گروه خواهان خاتمه خشونت هایی است که در تجمع های جلیقه زردها روی داده است.

جنبش جلیقه زردها در ماه نوامبر در اعتراض به مالیات سوخت شکل گرفت و شاهد برخی از جدی ترین خشونت های خیابانی در پاریس از 1968 تاکنون بوده است.

اما چندین هفته تصاویر تلویزیونی از درگیری با پلیس ضدشورش و وارد آمدن خسارت به بناهای یادبود عمومی، به یک ضدجنبس دامن زده که حالا با نام شال قرمزها در فیسبوک 21 هزار دنبال نماینده دارد.

روزنامه لافیگارو گزارش می دهد که در تظاهرات روز یکشنبه بیش از ده هزار نفر شرکت کردند.

به گزارش بی بی سی، الکس برون سخنگوی شال قرمزها به شبکه آر اف آی (رادیو بین المللی فرانسه) گفت: مردم از موانع جاده ای خسته شده اند. اینها برای کسب و کار بد است و باعث می گردد بچه ها دیر به مدرسه برسند.

شال قرمزها پیش از راهپیمایی روز یکشنبه در پاریس با گروه های همفکر بیانیه مشترکی صادر کردند.

آنها نوشتند: ما فضایی از ناآرامی های خشونت بار که جلیقه زردها بنیاد گذاشته اند را محکوم می کنیم. ما همچنین تهدیدها و بددهنی (علیه کسانی که مثل جلیقه زردها فکر نمی نمایند) را رد می کنیم.

با این حال به گزارش رسانه های فرانسوی شال قرمزها به سرعت بر سر نشان دادن حمایت از امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه دچار تفرقه شده اند.

آر اف آی گزارش داد که لورن سولی از ترتیب دهندگان راهپیمایی روز یکشنبه در فیسبوک کمپینی در حمایت از آقای مکرون راه انداخته است.

از طرف دیگر آقای برون گفت که شال قرمزها یک جنبش شهروندی غیرسیاسی است. او گفت که بهترین راه چاره مشکلاتی که جلیقه زردها پدید آورده اند شرکت در مناظره بزرگ آقای مکرون است نه رویارویی با تظاهرنمایندگان در خیابان.

برخی از رهبران شال قرمزها اعضا را ترغیب نموده بودند در تجمع یکشنبه شرکت ننمایند.

مناظره بزرگ شامل نشست هایی در تالار شهرداری ها برای پاسخگویی به نگرانی معترضان است.

وزارت کشور فرانسه گفت که 69 هزار نفر در یازدهمین آخر هفته متوالی در اعتراضات جلیقه زردها در سراسر کشور شرکت کردند. این حدود 15 هزار نفر کمتر از آخر هفته پیش است.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 1026

به "تظاهرات شال قرمزها علیه جلیقه زردها در پاریس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات شال قرمزها علیه جلیقه زردها در پاریس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید