تکثیر 60 نهال سرو در باغ شاهزاده ماهان کرمان

به گزارش جعبه مهر، مدیر پایگاه میراث جهانی باغ شاهزاده ماهان گفت: 60 نهال سرو با هدف احیا، توسعه، کاشت پوشش گیاهی، حفظ و نگهداری ذخیره ژنتیکی و ادامه اکولوژی باغ جهانی ماهان، در گلخانه این باغ جوانه زنی و تکثیر شده است.

تکثیر 60 نهال سرو در باغ شاهزاده ماهان کرمان

جهت دریافت خدمات نمونه طراحی باغ ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

بهگزارش میراثآریا، فوزیه فرحبخش روز یکشنبه 25 خرداد 99 با اعلام این خبر گفت: فراوری این نهال ها با استفاده از بذر سروهای کهنسال مجموعه شاه نعمت الله ولی به دلیل قدمت، ماندگاری و سازگاری آنان با عوامل اقلیمی در طول سده ها از سال 1396 شروع شده است.

او با اشاره به اینکه این نهال ها دو ساله هستند و دو سال دیگر قابل کاشت خواهند بود، عنوان نمود: ساماندهی فضای سبز و حفاظت درختان، اصلاح سیستم آبیاری و آنالیز و پایش بیماری های درختان تاریخی، ضدعفونی و تغذیه خاک با همکاری پژوهشکده فناوری فراوریات گیاهی و گروه کشاورزی دانشگاه شهید باهنر کرمان از مهمترین اقدامات این پایگاه در دو سال اخیر است.

مدیر پایگاه میراث جهانی باغ شاهزاده ماهان گفت: با توقف بازدید از این باغ به دلیل شیوع بیماری کرونا، فرایند اجرای طرح شناسنامه دار کردن درختان کهنسال سرو و چنار با هدف تهیه بانک اطلاعاتی در قالب گونه، مختصات، جانمایی در نقشه، شمارش و ... با سرعت بیشتری در حال اجرا است.

به گفته او این باغ دارای 211 درخت سرو و 130 درخت چنار است.

باغ شاهزاده ماهان واقع در دو کیلومتری ماهان و 35 کیلومتری کرمان با مساحتی نزدیک به پنج هکتار یکی از نه باغ ایرانی است که در تیرماه سال 1390 در فهرست میراث جهانی یونسکو، به ثبت رسید. اطلاعات این باغ از طرف یونسکو به 35 زبان ترجمه و در نقشه گردشگری قرار گرفته است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 31 خرداد 1399 بروزرسانی: 31 خرداد 1399 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 5899

به "تکثیر 60 نهال سرو در باغ شاهزاده ماهان کرمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکثیر 60 نهال سرو در باغ شاهزاده ماهان کرمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید