جانسون: مجلس هم نمی تواند مانع خروج از اتحادیه اروپا گردد

نخست وزیر بریتانیا به رهبران فرانسه و آلمان تاکید می نماید مجلس وست مینستر نمی تواند جلوی اجرای بریگزیت را بگیرد و اگر قرار است بریتانیا بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج نگردد باید یک توافق جدید حاصل گردد.

جانسون: مجلس هم نمی تواند مانع خروج از اتحادیه اروپا گردد

برای رزرو قطار اروپا با بهترین ها مشورت کنید و مناسبترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

بوریس جانسون در اولین سفرش به عنوان نخست وزیر بریتانیا با همتایان اروپایی خود در آستانه نشست 24-26 اوت نشست گروه هفت در فرانسه دیدار می نماید. به گفته یک منبع آگاه در دفتر نخست وزیری بریتانیا، جانسون می گوید، بریتانیا 31 اکتبر، با یا بدون توافق، از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد و مجلس بریتانیا نمی تواند جلوی آن را بگیرد.

در حالی که بوریس جانسون مرتبا به ترک اتحادیه اروپا بدون توافق در 31 اکتبر وعده می دهد، مگر اینکه این نهاد با مذاکره دوباره بر سر شرایط بریگزیت موافقت کند، بریتانیا در داخل هم به سمت یک بحران قانون اساسی حرکت می نماید.

پس از بیش از سه سال از سلطه بریگزیت بر امور اتحادیه اروپا، این نهاد بارها از بازگشایی توافق خروج که شامل یک سیاست تضمین مرزی ایرلند می گردد که ترزا می، نخست وزیر پیشین بریتانیا در ماه نوامبر توافق نموده بود، امتناع نموده است.

نخست وزیر بریتانیا از سوی طیف گسترده ای از سیاستمداران برای جلوگیری از خروج بی نظم تحت فشار است و جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر متعهد شده است تا دولت جانسون را در اوایل سپتامبر با رای عدم اعتماد روبرو کند و بریگزیت را به تاخیر بیندازد.

با این حال تعیین نیست که قانونگذاران وحدت یا قدرت استفاده از مجلس برای جلوگیری از بریگزیت بدون توافق در 31 اکتبر را دارند یا خیر. مخالفان عدم توافق می گویند، این مساله برای بریتانیا که زمانی یکی از امن ترین دموکراسی های غرب بود، فاجعه بار بود. به گفته آنها، خروج بی نظم به رشد دنیای آسیب می زند، بازارهای اقتصادی را متلاطم می نماید و ادعای لندن در رابطه با اینکه مرکز اقتصادی برتر دنیا است، تضعیف می نماید. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 16 شهریور 1398 شناسه مطلب: 2514

به "جانسون: مجلس هم نمی تواند مانع خروج از اتحادیه اروپا گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جانسون: مجلس هم نمی تواند مانع خروج از اتحادیه اروپا گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید