جزئیات کمپین حمایت سلام بمبئی از بانوی ایرانی محکوم شده در هند

جواد نوروزبیگی تهیه کننده فیلم در حال اکران سلام بمبئی درباره کمپین حمایت از نرگس کلباسی اشتری گفت: کمپین حمایت از نرگس کلباسی اشتری روز چهارشنبه اول دی ماه ساعت 19 با حضور محمدرضا گلزار و دیا میرزا بازیگران سلام بمبئی و دیگر هنرمندان سینمای ایران در پردیس سینمایی ملت شروع می گردد.

جزئیات کمپین حمایت سلام بمبئی از بانوی ایرانی محکوم شده در هند

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

وی ادامه داد: این کمپین به درخواست مردم و با همکاری سینماگران ایجاد شده است و در واقع می خواهیم از حضور بازیگران هندی در ایران استفاده و خواسته خود را برای برطرف اتهام از این بانوی نیکوکار به هندوستان اعلام کنیم.

این تهیه نماینده سینما تاکید نمود: در این مراسم بازیگران ایرانی و هندی که در فیلم سلام بمبئی به کارگردانی قربان محمدپور بازی نموده اند حضور دارند، علاوه بر آن تعدادی از سینماگران نیز در این مراسم شرکت می نمایند تا ما بتوانیم پیغام خود را به کشور هندوستان و مراجع قضایی این کشور ارائه کنیم تا پرونده نرگس کلباسی اشتری آنالیز مجدد و حق و حقوق وی گرفته شود.

وی اضافه کرد: برای حضور در این مراسم، اعلام سراسری شده است تا هرکدام از هنرمندان که تمایل دارند در این مراسم حضور پیدا نمایند. این برنامه در واقع نشان دهنده آن است که ما در ایران به فکر نرگس کلباسی اشتری هستیم و از وی حمایت می کنیم.

نوروزبیگی در خاتمه گفت: امیدوارم عضویت در این کمپین به هنرمندان هندی نیز برسد و آنها نیز عضو این کمپین شوند.

نرگس کلباسی اشتری در اول فرودین 1367 در اصفهان به جهان آمد و تا 4 سالگی در ایران بود. پس از آن همراه با خانواده به انگلستان مهاجرت کرد. نرگس در کودکی پدر و مادر خود را از دست داد. او تا 19 سالگی در انگلستان زندگی کرد و سپس تا 21 سالگی در کانادا بسر برد.

وی پس از تحقیقات بسیار تصمیم می گیرد برای یاری به بچه ها بی سرپرست و معلول در مناطق خیلی محروم به هند سفر کند. نرگس با مشاهده وضعیت اسفناک بچه ها نابینا و معلول در منطقه رایاگادا در ایالت ادیسا، مرکزی به نام بنیاد پریشان برای نگهداری از آنها تاسیس می نماید اما پس از نوامبر 2014 و حادثه ای که باعث می شود نرگس به قتل غیرعمد متهم شود، شرایط هرگز به حالت عادی برنمی شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 30 مهر 1398 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 3071

به "جزئیات کمپین حمایت سلام بمبئی از بانوی ایرانی محکوم شده در هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات کمپین حمایت سلام بمبئی از بانوی ایرانی محکوم شده در هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید