جلوگیری از 940 مورد ساخت و ساز غیر مجاز

به گزارش جعبه مهر، شهرداری اراک طی یک سال اخیر از 940 مورد ساخت و ساز غیر مجاز جلوگیری کرده است.

جلوگیری از 940 مورد ساخت و ساز غیر مجاز

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، سرپرست اجرائیات شهرداری اراک با اعلام این خبر گفت: ساخت و ساز در داخل محدوده شهری مستلزم رعایت برخی اصول و مقررات خاص مهندسی و شهرسازی زیر نظر شهرداری است و برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیر اصولی، واحد اجرائیات، اصلی ترین واحد مقابله و جلوگیری از این گونه تخلفات شهری محسوب می شود.

عابدی اضافه نمود: این اداره برای تحقق اهداف و وظایف محوله در قانون شهرداری ها، طی یک سال اخیر اقدام به جلوگیری از 940 مورد ساخت و ساز غیر مجاز در سطح شهر نموده است.

او در رابطه با فرایند برخورد قانونی با مالکینی که اقدام به ساخت و ساز غیر مجاز نموده اند، ادامه داد: چنانچه نیروهای اجرائیات در حین بازدید، به ساخت و ساز غیر قانونی برخورد نمایند، در مرحله اول به مالک اخطار داده تا نسبت به توقف کار و جمع آوری مصالح اقدام نماید و در صورت عدم توجه مالک به اخطار، مامورین پس از اخذ حکم ورود از دادستان، نسبت به جمع آوری بناهای غیر مجاز اقدام و پفراینده مالک را به شهرداری منطقه جهت سیر مراحل قانونی تحویل می نمایند.

مهاجرت بی رویه به شهرها و تراکم جمعیت شهری گسترش ناموزون و غیر اصولی ساختمان ها را در پی دارد.

ماده 100 ـ مالکین اراضی و املاک واقع در محدوده شهر یا حریم آن باید قبل از هر اقدام عمرانی یا تفکیک اراضی و شروع ساختمان از شهرداری پروانه اخذ نمایند.

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 4176

به "جلوگیری از 940 مورد ساخت و ساز غیر مجاز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلوگیری از 940 مورد ساخت و ساز غیر مجاز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید