حضور کشتی های نظامی روسیه در منطقه رزمایش در دریای سیاه

به گزارش جعبه مهر، طبق اطلاعات وزارت دفاع روسیه، نیروها و کشتی های ناوگان دریای سیاه و بخشی از کشتی های ناوگان دریای خزر این کشور، در منطقه رزمایش آنالیز غافلگیرانه آمادگی رزمی نیروهای مسلح در سواحل شبه جزیره کریمه مستقر شده اند.

حضور کشتی های نظامی روسیه در منطقه رزمایش در دریای سیاه

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اینترفکس، وزارت دفاع فدراسیون روسیه بیان کرد که کشتی های ناوگان دریای سیاه و بخشی از کشتی های ناوگان دریای خزر، از هم اکنون برای شرکت در رزمایش به منطقه در نظر گرفته شده در سواحل شبه جزیره کریمه در دریای سیاه حضور یافته و امروز، پنج شنبه، مانور آنالیز غافلگیرانه آمادگی رزمی نیروهای مسلح در ناحیه نظامی جنوب غربی کشور برگزار می گردد.

طبق این اطلاعات، در این رزمایش واحدهای مختلف از نیروهای نظامی عمومی، تشکیلات نیروهای هوا-فضا و پدافند ضدهوایی، کشتی های نظامی مختلف، بخشی از نیروهای دفاع ساحلی ناوگان دریای سیاه، بخشی از نیروهای ناوگان دریای خزر از ناحیه نظامی جنوبی کشور و همچنین واحدهایی از نیروهای هوابرد روسیه شرکت دارند.

وزارت دفاع روسیه معین نکرد که تعداد پرسنل نظامی و تجهیزات نظامی مورد استفاده در این تمرینات چقدر است. فقط اعلام شده که کلیه واحدها و تجهیزات لازم به منطقه رزمایش اعزام شده و در موقعیت های مشخص شده مستقر شده اند.

در خبر دیگری اعلام شده که دو گروه از کشتی های تاکتیکی ناوگان اقیانوس آرام روسیه در چارچوب مانورهای کنترل آمادگی رزمی در دوره زمستانی، با شلیک انواع موشک های کروز، اهداف در نظر گرفته شده هوایی، دریایی و ساحلی در نزدیکی خلیج پطر کبیر در منطقه دریای ژاپن را منهدم کردند.

علاوه بر این؛ عملیات دفع حملات دشمن فرضی با استفاده از تجهیزات مختلف پدافند هوایی مستقر در این کشتی ها با موفقیت انجام شد.

پیش از این اعلام شده بود که مانورهای مربوط به کنترل نیروهای نظامی ناحیه نظامی جنوبی روسیه در دوره زمستانی در چارچوب برنامه آماده سازی نیروهای مسلح در سال 2021 و با هدف بالابردن آمادگی رزمی و عملیاتی نیروهای این منطقه در طول ماه آوریل ادامه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 خرداد 1400 بروزرسانی: 18 خرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 10050

به "حضور کشتی های نظامی روسیه در منطقه رزمایش در دریای سیاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور کشتی های نظامی روسیه در منطقه رزمایش در دریای سیاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید