دختر ترامپ بعد از ملاقات با مقام مبتلا به کرونا دور کاری انجام داد

به گزارش جعبه مهر، رسانه های آمریکا گزارش داده اند دختر رئیس جمهور این کشور بعد از ملاقات با یک مقام استرالیایی که به کووید-19 مبتلا شده دور کاری انجام داده است.

دختر ترامپ بعد از ملاقات با مقام مبتلا به کرونا دور کاری انجام داد

به گزارش گروه بین الملل جعبه مهر، ایوانکا ترامپ، دختر رئیس جمهور آمریکا که بعد از ملاقات با یک مقام استرالیایی مشکوک به ابتلا به کرونا است روز آدینه از رفتن به کاخ سفید امتناع کرد.

پیشتر گزارش شده بود پیتر دوتون، وزیر کشور استرالیا که هفته پیش با دختر رئیس جمهور آمریکا و وزیر دادگستری این کشور ملاقات داشته، مبتلا به کرونا است.

کاخ سفید آدینه اعلام نموده ایوانکا ترامپ آدینه را برای رعایت جوانب احتیاط از منزل کار انجام داده و به کاخ سفید نرفته است.

جاد دیری، سخنگوی کاخ سفید گفت کادر پزشکی به ایوانکا ترامپ گفته اند نیازی نیست خودش را قرنطینه کند. او تأکید کرد که داتون هنگام ملاقات با ایوانکا ترامپ نشانه ای از ابتلا به کرونا نداشته است.

سازمان جهانی بهداشت در گزارشی اخیراً اعلام نموده ویروس کرونا بر خلاف آنفولانزای فصلی تا زمان آشکار شدن نشانه ها خطر سرایت از فرد بیمار به فردی دیگر را ندارد.

دیری در بیانیه ای درباره ملاقات ایوانکا ترامپ با داتون گفت: کاخ سفید آگاه است که تست ابتلای داتون به کووید-19 مثبت بوده است. داتون در آن ملاقات نشانه ای [از بیماری] نداشت.

او در ادامه این بیانیه خاطرنشان کرد: کادر پزشکی کاخ سفید طبق توصیه های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها تأیید کرد که ایوانکا هیچ نشانه ای ندارد و نیازی به قرنطینه کردن ندارد. ایشان امروز بنا به رعایت جوانب احتیاط از منزل کارهایش را انجام داد تا زمانی که دستورالعمل های بعدی صادر گردد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا امروز آدینه به دلیل گسترش شیوع ویروس کرونا در آمریکا شرایط اضطرار ملی خاطرنشان کرد.

شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا روز آدینه از مرز 1800 نفر عبور کرد. گزارش ها حاکی است 41 نفر بر اثر این بیماری فوت نموده اند.

در روزهای گذشته شهرداران و فرمانداران در آمریکا اقداماتی را برای جلوگیری از شیوع بیماری کووید-19 به کار گرفته اند. این اقدامات بر فشارها روی ترامپ برای اقدام متناسب در این راستا افزوده است.

ترامپ در روزهای شروع بحران شیوع کرونا در آمریکا کوشش کرد آن را کوچک نمایی کند و به همین سبب به شدت مورد انتقاد نهاده شد. پنهان کاری دولت او هم از جمله دیگر عواملی است که انتقادها علیه او را شدت بخشیده است.

پیش از این گزارش شده بود کاخ سفید به مقام های زیر مجموعه وزارت بهداشت آمریکا دستور داده جلساتی که درباره ویروس کرونا برگزار می گردد را محرمانه تلقی نمایند.

خبرگزاری رویترز با گزارش این خبر به نقل از چهار مقام دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا آن را اقدامی غیرمعمول خوانده که اطلاع رسانی درباره این ویروس را محدود نموده و در اقدام دولت برای جلوگیری از شیوع آن اخلال ایجاد نموده است.

منابع مورد استناد رویترز می گویند از اواسط ماه ژانویه ده ها جلسه محرمانه درباره موضوعاتی از جمله میزان آلودگی به ویروس کرونا، مسائل مربوط به قرنطینه و اعمال محدودیت های مسافرتی تحت تدابیر امنیتی در یکی از ساختمان های وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا برگزار شده است.

کارکنان فاقد مجوزهای امنیتی از جمله کارشناسان زیر مجموعه دولت فدرال از حضور در این جلسات که مقام های نهادهای مختلف آمریکا در آن شرکت داشته اند منع شده اند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1399 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 5209

به "دختر ترامپ بعد از ملاقات با مقام مبتلا به کرونا دور کاری انجام داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دختر ترامپ بعد از ملاقات با مقام مبتلا به کرونا دور کاری انجام داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید