درخشش بانوان بوشهری در جشنواره بین المللی قصه گویی

به گزارش جعبه مهر، خبرنگاران/بوشهر بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی منطقه 3 کشور در شیراز، با معرفی نفرات برگزیده و راه یافته به جشنواره بین المللی از میان 30 قصه گوی حاضر در جشنواره به کار خود پایان داد.

درخشش بانوان بوشهری در جشنواره بین المللی قصه گویی

سوسن حیاتی از استان بوشهر با قصه مراد و غریبه، مصطفی جعفری از استان اصفهان با قصه آلن کوچولو و جعبه ابزار، بهار ملک پور از چهارمحال و بختیاری با قصه درخشان ترین خنده دنیا، زینب موسوی از استان خوزستان با قصه مهمان دیوانه و مریم کشتکار از استان فارس با قصه ماهی رنگین کمان در شب یلدا با برگزیدگان مناطق دیگر به رقابت خواهند پرداخت.

نفرات شایسته تقدیر این جشنواره را نیز نگار بهرسی با قصه جنگ خندق از استان بوشهر، صغری عالی پور با قصه گوشواره آسمان از استان چهارمحال و بختیاری، فاطمه رشیدی با قصه قلعه جنی از استان خوزستان، محمدجواد علیمردانی با قصه کلاغ خنزر پنزری از فارس، نرجس شمس آبادی از استان اصفهان با قصه افسانه هفت برادر و فرحناز قبادی با قصه فریب روباه از استان کهگیلویه و بویراحمد هستند. همچنین نرجس شمس آبادی از استان اصفهان با قصه افسانه هفت برادر از سوی داوران نوجوان این جشنواره متشکل از علیرضا فیلی زاده، مصطفی صفاری و سینا دهقانی به عنوان قصه گوی شایسته تقدیر معرفی گشت.

به گزارش جعبه مهر، در سرانجام این مراسم و پیش از معرفی برگزیدگان، بیانیه هیئت داوران متشکل از عباس دنیاگیریان، علی خانجانی و اصغر همت توسط اصغر همت قرائت شد. در بخشی از این بیانیه آمده است: مدیران و برنامه ریزان کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان با عنایت به تجارب مفید اندوخته شده از جشنواره های پیشین و بر اساس یک برنامه هماهنگ، معلمان مدارس آموزش و پرورش به ویژه آموزگاران پایه اول دبستان را تحت پوشش آموزش قصه گویی قرارداده و در توسعه و ترویج این هنر ارزشمند بیش از پیش نقش آفرینی کند. همچنین مسئولان کانون برای همسان سازی سطح کیفی قصه گویی در سراسر کشور به استان های کمتر برخوردار عنایت بیشتری داشته باشند و با اعزام مدرسان توانمند بکوشند تا قصه گویان و علاقه مندان ساکن در این استان ها نیز بتوانند از شرایط بیشتر و بهتری بهره مند گردند.

در ادامه این بیانیه خطاب به قصه گویان حاضر در جشنواره آمده است: قصه گویان برای اجرای بهتر قصه های خود، موضوع فعال کردن حواس پنج گانه را جدی گرفته و در بیان ماجرا و انتقال حس موجود در قصه، تنها به کلام اکتفا نکنند؛ بلکه از دیگر اعضای وابسته به حواس نیز بهره گیری کنند. قصه گویان همچنین باید در انتخاب قصه، به مناسب بودن آن برای ارائه توجه نموده و ضمن شناخت و حفظ ساختار اصلی قصه ها، نسبت به پرداخت قصه و مناسب سازی آن بر اساس نیازهای روز مخاطبان اقدام کنند.

این بیانیه در سرانجام تأکید دارد که بدن منعطف، صدای رسا و بیان واضح از بایسته های جدی در اجرای پیروز یک قصه به حساب می آید و شایسته است که این مهم بیش از پیش مورد توجه قصه گویان قرار گیرد.

به گزارش جعبه مهر، بیست ودومین جشنواره بین المللی قصه گویی منطقه سه کشور عصر روز جمعه 17 آبان به همت اداره کل کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان فارس در شیراز آغاز شد و عصر روز نوزدهم آبان 1398 در سالن همایش های بین المللی هتل هما در شیراز به کار خود سرانجام داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 دی 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 3920

به "درخشش بانوان بوشهری در جشنواره بین المللی قصه گویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخشش بانوان بوشهری در جشنواره بین المللی قصه گویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید