دره بفره یکی از جاذبه های دیدنی استان خراسان رضوی است

به گزارش جعبه مهر، جاذبه ها/ براساس آخرین خبر و گزارشهای منتشر گشته، دره بفره یکی از جاذبه های دیدنی استان خراسان رضوی است.

دره بفره یکی از جاذبه های دیدنی استان خراسان رضوی است

زیباترین و جالب ترین جایی که در بفره خودنمایی می نماید، آبشارهای بلند و کوتاه آن است که زیبایی خاصی را به آن بخشید. مسیر به آبشاری بلند حدود 15 متر ختم می گردد. البته که این سرانجام راه نیست، بلکه شروعی برای کوهنوردان حرفه ای بوده که می توانند از طریق ابزار صعود و فرود بقیه مسیر را طی نمایند و از تماشا 40 آبشار بفره لذت ببرند. از این تعداد آبشار 26 آبشار فنی بوده که قبلا گشایش شده و دارای کارگاه آماده است. بلندترین آبشار این منطقه ارتفاعی در حدود 97 متر دارد و بلندترین فرود در این منطقه 45 متر است. عبور از همه آبشارهای منطقه بدون تجهیزات کامل صخره نوردی و کوهنوردی امکانپذیر نیست و تنها در صورت داشتن مهارت کافی در سنگ نوردی میتوان از بالادست این آبشارها عبور کرد.

حوضه آبریز رودخانه بفره در منطقه ای به نام اولنگ بفره در دامنه های جنوبی رشته کوه جغتای تشکیل شده و سرچشمه های متعددی را از دامنه های شرقی کوه لور معروف به زوپلنگ ها و دامنه های غربی کوه نظرگاه دریافت میدارد. نهر بفره به طول 33 کیلومتر و شیب میانه 4/4 درصد با خروج از دره های کوهستانی و سرسبز بفره از غرب روستای کایف و مزرعه باغشت عبور نموده و اراضی کشاورزی این منطقه ها را سیراب میسازد. در نهایت، جریانات آبی این رودخانه بعد از عبور از روستاهای کوشکباغ طزر و سویز در دشت فیض آباد به اتمام می رسد.

برای دسترسی به منطقه فوق العاده زیبای بفره، در ابتدا باید به روستای ساروق سفر کرد و از آنجاست که برای رسیدن به طبیعت بکر منطقه بفره حدود 2 الی 3 ساعت پیاده روی و کوهنوردی به سمت غرب و روی دامنه های کوهها را دارید.

منبع: همگردی
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 11305

به "دره بفره یکی از جاذبه های دیدنی استان خراسان رضوی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دره بفره یکی از جاذبه های دیدنی استان خراسان رضوی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید