در زمینه درمان و دارو در حد مطلوبی قرار داریم

به گزارش جعبه مهر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم بیان نمود: امروزه بیش از آنچه که به بیمارستان، دارو، درمان و تجهیزات پزشکی نیاز داشته باشیم، به افزایش دانش مردم در حوزه سلامت و بهداشت نیاز داریم.

در زمینه درمان و دارو در حد مطلوبی قرار داریم

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، دکتر ابوالفضل ایرانی خواه در همایش تجلیل از خبرنگاران برتر حوزه سلامت که در پردیس دانشگاه علوم پزشکی قم، برگزار گردید، از خبرنگاران به عنوان هم تیمی و همکار یاد کرد و گفت: در راستای رسالت سنگینی که درحوزه سلامت بر دوش ما و همکارانمان در استان قم است، خبرنگاران همواره با ما در ارتباط بودند و درخواست، نیازها، انتظارات و نقدها مردم را به سمع و نظر ما رساندند و این باور قلبی ماست که اگر همکاری خبرنگاران و قلم آن ها در عرصه سلامت همیار ما نباشد، قطعا ما رسالت خود را نمی توانیم به خوبی انجام دهیم.

وی اضافه نمود: همه مسئولان و دست اندرکاران حوزه سلامت و پزشکی در استان قم، و در واقع همه همکاران ما، هیچ هدفی جز خدمت رسانی به مردم و کسب رضای الهی در این راه ندارند، از اصحاب بزرگ رسانه نیز فراتر از اطلاع رسانی و بازتاب نظر مردم به مسئولان این حوزه، انتظار می رود تا در موضوع ارتباط تنگاتنگ در سیاست گذاری ها و بهبود شاخص های سلامت مردم، نقش موثرتری را ایفا نمایند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم اعلام کرد: برداشت و باور ما این است که امروزه بیش از آنچه که به بیمارستان، دارو، درمان و تجهیزات پزشکی نیاز داشته باشیم، به افزایش دانش مردم در حوزه سلامت و بهداشت نیاز داریم و در تحقق این امر، خبرنگاران و اصحاب رسانه نقش بسیار موثری دارند.

وی ادامه داد: تحقق باور مردم به شاخص های سلامت و افزایش دانش مردم در این زمینه از مسائل مهم و لازم است که ما به آن نیاز داریم و به گفته وزیر بهداشت، ما دوست داریم که هرخانواده، خودش یک پایگاه سلامت و بهداشتی باشد.

ایرانی خواه اظهار کرد: مسائلی همچون باورهای مردم به پزشک، شیوه و سبک تغذیه و زندگی آن ها، باید دچار تحول و دگرگونی گردد؛ چرا که کشور ما از نظر پایگاه های بهداشتی، بیمارستان و تجهیزات به حد مطلوبی رسیده و به نوعی مجهز شده است اما متاسفانه در مسائلی همچون شاخص های سبک مناسب تغذیه و... دچار کمبود هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: اینکه یک فرد، تشخیص دهد چه زمانی باید به پزشک متخصص رجوع کند، چه شیوه ای را برای سبک فعالیت ها و تغذیه خود پیش گیرد از مسائل مهم و اساسی است که همکاری اصحاب رسانه را در اطلاع رسانی در این امر می طلبد.

وی اضافه نمود: ما به دنبال آن هستیم تا نظام ارجاع را در کشور تکمیل نموده و تحقق ببخشیم، نظام ارجاع این گونه است که بسیاری از مردمی که خودشان فکر می نمایند که بیمار هستند و نیاز به خدمات تخصصی و فوق تخصصی دارند، با مراجعه به مراکز درمانی ارجاعی که خدمات بنیادی و نهادی ارائه می نمایند نیز، می توانند نیاز خود را مرتفع نمایند.

ایرانی خواه اظهار کرد: امیدواریم که با همکاری و همیاری اصحاب رسانه و مسئولین حوزه سلامت، این امر مهم تحقق بخشد و خبرنگاران با اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در زمینه تغییر باورهای مردم درحوزه سلامت همچون گذشته با ما همکاری نمایند.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 2751

به "در زمینه درمان و دارو در حد مطلوبی قرار داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در زمینه درمان و دارو در حد مطلوبی قرار داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید