جهان روی سرم خراب شد وقتی قرص های اعتیادآور دخترم را پیدا کردم

به گزارش جعبه مهر، وقتی قرص های اعتیادآور را از داخل کیف دخترم پیدا کردم انگار جهان روی سرم ویران شد چادرم را روی سرم انداختم و نمی دانم چگونه خودم را به کلانتری رساندم تا.

جهان روی سرم خراب شد وقتی قرص های اعتیادآور دخترم را پیدا کردم

به گزارش خراسان، زن 35 ساله در حالی که دریایی از اندوه، تشویش و نگرانی در چشمانش موج می زد به کارشناس اجتماعی کلانتری شفای مشهد گفت: در یک خانواده پرجمعیت در حاشیه شهر مشهد متولد شدم پدرم کارگر ساختمانی و مادرم خانه دار بود در یکی از روز های گرم تابستان هنگامی که عروسکم را در آغوش گرفته بودم و در ایوان خانه با سمیه دختر همسایه خاله بازی می کردم مادرم صدایم زد و گفت: دخترم! پسر علی آقا را می پسندی یا رضا برادرزاده آقا غلام؟ برای آن که زودتر به بازی ام برسم با صدای بلند گفتم: رضا برادرزاده آقا غلام! این را گفتم و مشغول بازی شدم دو هفته بعد لباس عروس به تنم کردند و پای سفره عقد نشستم.

آن روز ها کودکی 11 ساله بودم و چیزی از زندگی مشترک نمی دانستم از این که می دیدم پدر و مادرم مسرور هستند من هم مسرور بودم. زمان عقد مادرم تذکر داد موقع خواندن خطبه زن بیوه و دو بخته ای در اتاق نباشد و عمه ام که خوشبخت ترین زن فامیل بود بالای سرم کله قند عروسی را سایید وقتی برای بار سوم جواب بله را به عاقد دادم تصور می کردم این هم یک بازی بچگانه همچون خاله بازی با سمیه دختر همسایه است آن روز ها هیچ نمی دانستم که با گفتن این بله جدی ترین، مهم ترین و تلخ ترین اتفاق زندگی ام رخ خواهد داد... رضا 9 سال از من عظیم تر بود او گاهی وقت ها به منزلمان می آمد من هم داخل اتاق پنهان می شدم مادرم دعوایم می کرد و می گفت برو یک چای برای شوهرت بریز و کنارش بنشین! اما من از چشم های رضا می ترسیدم.

اولین بار که رضا دستانم را گرفت احساس گناه کردم و تا یک هفته با او قهر بودم و خودم را در خانه زندانی کردم. دو سال بعد به خانه بخت رفتم و بعد از مدت کوتاهی باردار شدم به طوری که در سن 14 سالگی مادر بودن را تجربه کردم بیتای من همچون عروسکی زیبا بود به یاد بازی های دوران کودکی ام او را در آغوش می گرفتم و برایش شعر می خواندم من در منزل مادر شوهرم زندگی می کردم خانواده شوهرم از این که نوه شان دختر بود ناراحت بودند و این ناراحتی را با رفتار ها و اذیت و آزارهایشان بروز می دادند شوهرم فرزند اول خانواده اش بود او هم از این که فرزند من دختر است ناراحت بود حتی بعد از زایمان در بیمارستان به دیدن من و فرزندم نیامد.

بی مهری های همسرم قلبم را شکست، اما حضور دخترم رنگی تازه از عشق و امید به زندگی تیره و تارم بخشید. خلاصه دختر دومم که به جهان آمد متوجه شدم که رضا به مواد مخدر اعتیاد پیدا نموده است او خمار که می شد من را به باد کتک می گرفت فرزندانم نیز از دست آزار و اذیت های او در امان نبودند چندین بار همسرم را به کمپ بردم تا ترک کند، اما هر بار بعد از مدت کوتاهی دوباره مصرف مواد مخدر را شروع می کرد وقتی گرفتار مواد مخدر صنعتی شد دیگر در منزل آسایش و امنیت نداشتیم چاره ای نبود جز این که با بخشیدن تمام مهریه و مطالباتم طلاق بگیرم.

رضا مسئولیت و حضانت نگهداری از فرزندانم را به من سپرد، چون توان نگهداری از آن ها را نداشت به همراه فرزندانم در منزل پدری ام در حاشیه شهر ساکن شدم مادرم از فرزندانم مراقبت می کرد و من سر کار می رفتم بچه هایم که عظیم تر شدند با پولی که پس انداز نموده بودم منزلی را در نزدیکی محل کارم اجاره کردم دوست نداشتم فرزندانم در محیط نامناسب و آلوده در حاشیه شهر عظیم شوند خواستگاران زیادی داشتم، اما به خاطر فرزندانم به همه آن ها پاسخ منفی دادم کم کم دخترانم عظیم شدند.

دختر عظیمم علاقه ای به ادامه تحصیل نداشت و پس از دریافت دیپلم، ترک تحصیل کرد و دختر دومم نیز پس از سرانجام دوره متوسطه وارد دانشگاه شد من هم به دلیل مسائل اقتصادی از صبح تا شب سر کار بودم دختر عظیم ترم نیز به امور منزل رسیدگی می کرد تا این که متوجه رفتار های مشکوک دختر عظیمم شدم گاهی بدون اجازه من از منزل خارج می شد و مدام با گوشی تلفن همراهش مشغول بود.

روزی از محل کارم مرخصی گرفتم و صبح از منزل خارج شدم، اما به سر کار نرفتم تا این که بعد از چند ساعت دخترم از منزل خارج شد او را تعقیب کردم دخترم به داخل پارک نزدیک خانه مان رفت و در کمال ناباوری پسری را دیدم که روی نیمکت پارک منتظرش است او با دیدن دخترم بلند شد و مدتی داخل پارک قدم زدند و صحبت می کردند من هم پشت سرشان حرکت کردم بعد از چند دقیقه از شدت ناراحتی نتوانستم خودم را کنترل کنم و به سمت آن پسر حمله ور شدم و هر چه فحش بود نثارش کردم و دست دخترم را کشیدم و با خودم به منزل بردم.

دخترم ابتدا شرمنده بود، اما بعد گفت که قصد ازدواج با آن پسر را دارد بعد از گذشت چند روز پسر جوانی که خود را میعاد و دوست دخترم معرفی کرد با من تماس تلفنی گرفت او اظهار کرد که مدتی است با دخترم آشنا شده و قصد ازدواج با او را دارد وقتی از او خواستم که با خانواده اش به خواستگاری بیاید گفت که خانواده اش در شهر تهران زندگی می نمایند خلاصه وقتی برای خواستگاری از دخترم به منزلمان آمد و صحبت هایش را شنیدم آن فرد را مناسب دخترم ندیدم از آن جایی که همسرم اعتیاد داشت از رفتار ها و ظاهر میعاد شک کردم که شاید او هم معتاد باشد با دخترم حرف زدم، اما او حاضر نبود حرف های من را بپذیرد و گفت تصمیمش برای ازدواج قطعی است.

کارم را رها کردم تا بیشتر در کنار دخترانم باشم و آن ها را کنترل کنم از میعاد خواستم که آدرس محل کار یا منزل یکی از آشنایانش در مشهد را بدهد تا درخصوص او تحقیق کنیم، اما او هر بار به بهانه ای از این کار امتناع می کرد دخترم هم دیگر به حرف هایم گوش نمی داد و می گفت که میعاد را به طور کامل می شناسد و نیازی به تحقیق ندارد او حتی بدون اجازه من از منزل خارج می شد و دیروقت به خانه می آمد چیزی را از من پنهان می کرد انگار کسی تهدیدش می کرد و می ترسید حرفی بزند تا این که به طور اتفاقی از داخل کیفش این قرص ها را پیدا کردم.

وقتی دخترم را بازخواست کردم در حالی که اشک از چشمانش سرازیر می شد گفت: مامان کاش زودتر تعقیبم می کردی! شایان ذکر است به دستور سرگرد امارلو (رئیس کلانتری شفا) این پرونده در دایره مددکاری اجتماعی مورد رسیدگی نهاده شد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: فرارو
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 6720

به "جهان روی سرم خراب شد وقتی قرص های اعتیادآور دخترم را پیدا کردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهان روی سرم خراب شد وقتی قرص های اعتیادآور دخترم را پیدا کردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید