راه اندازی 54 سرور برای برگزاری کلاس های آنلاین در دانشگاه فنی و حرفه ای

به گزارش جعبه مهر، تهران (پانا) - مدیرکل امور فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه فنی و حرفه ای به بیان فعالیت های اجرا شده از سوی این اداره کل در جهت برگزاری کلاس های آموزشی آنلاین و مجازی پرداخت.

راه اندازی 54 سرور برای برگزاری کلاس های آنلاین در دانشگاه فنی و حرفه ای

حامد سپهرزاده در گفت وگو با پانا ضمن بیان فعالیت های اجرا شده از سوی اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه فنی و حرفه ای برای برگزاری کلاس های آنلاین اظهار کرد: سیاست معاونت آموزش دانشگاه اجرا و راه اندازی کلاس های آنلاین در استان ها بوده است باتوجه به این موضوع بیشتر قریب به اتفاق استان ها به دلیل دشواری کار عدم تمایل خود را اعلام کردند و از اداره کل فناوری خواستند امکان برگزاری آنلاین و آفلاین کلاس ها را برای آنان فراهم کند ما نیز به دستور معاونت پژوهش و فناوری، زیرساخت های لازم را برای تمام استان ها فراهم کردیم.

سپهرزاده با تشریح این اقدامات گفت: آماده سازی 30 سرور با پیکربندی بالا از نظر امکانات نرم افزاری و سخت افزاری و تخصیص پهنای باند یک گیگابایتی برای کاهش ترافیک و افزایش کارایی از جمله این اقدامات است؛ بر روی این 30 سرور سامانه مجازی را راه اندازی کردیم که تقریباً هر استان بر روی یک سرور قرار گرفته است و هر استان سرور مخصوص خود را دارد، اقدام بعدی ما راه اندازی کلاس های آنلاین در بستر adobe connect بود که برای این منظور 15 سرور با پیکربندی و منابع سخت افزاری خوب در نظر گرفته شده است.

مدیرکل امور فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه فنی و حرفه ای اضافه کرد: پهنای باند یک تا 10 گیگابایتی برای کاهش ترافیک و افزایش کارایی کلاس های آنلاین در نظر گرفتیم و 9 سرور را تحت عنوان Upload Center راه اندازی و برای دانشجویان و اساتید حساب کاربری ایجاد کردیم تا بتوانند محتوا و مطالب مورد نظر را بارگذاری و به اشتراک بگذارند. در واقع 45 سرور برای تمام استان ها درجهت برگزاری کلاس های آنلاین و سامانه آموزش مجازی راه اندازی شده است که مجموعا 54 سرور می شود.

وی در ادامه اضافه کرد: تعداد انگشت شماری از استان ها را داریم که عهده دار برگزاری کلاس آنلاین یا آفلاین خود شدند اما اخباری که از برخی از مراکز این استان ها به دست ما می رسد نشان دهنده عدم رضایت آن ها به دلایل مختلف بوده است؛ برای نیمسال آینده هم سیاست معاونت پژوهش و فناوری این است که این استان ها هم از زیرساخت یکپارچه برای کلاس های آنلاین و آفلاین استفاده کنند.

سپهرزاده با بیان اینکه علت رضایت مراکز به دلیل زحمات کارشناسان اداره کل فناوری و اطلاعات بوده است گفت: اکنون 145 هزار دانشجوی فعال داریم که در حال تحصیل هستند و با زیرساختی که برای کلاس های آنلاین ارائه کردیم آموزش می بینند؛ در ترم جاری حدود 500 هزار جلسه و بیش از 300 هزار کلاس آنلاین برگزار شده و بیش از 580 هزار محتوا بارگذاری شده است، و 40 هزار آزمون و 110 هزار تکلیف برگزار شده است.

مدیرکل امور فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه فنی و حرفه ای اعلام کرد: ما همچنین برای به حداقل رساندن مراجعه دانشجویان، سامانه تیکتینگ را راه اندازی کردیم که آنان بتوانند مسائل و مسائل آموزشی را اعلام کنند. همچنین سامانه انتخاب مدرسین نمونه را راه اندازی کردیم تا اساتید نمونه با استفاده از این سامانه انتخاب شوند.

وی همچنین اظهار کرد: در مجموع با استفاده از پیکربندی و زیرساخت ذکر شده، 3 هزار دانشجو در هر سرور می تواند در آزمون شرکت کند و در روی هر سرور حدود هزار دانشجو می تواند به صورت همزمان در کلاس آنلاین باشد.

سپهرزاده در انتها از ریاست دانشگاه و معاون پژوهش و فناوری به دلیل اعتماد و حمایت های آنان از این اداره کل تشکر کرد و اضافه کرد: دستاوردهای فعلی این اداره کل به دلیل حمایت ها و پشتیبانی های این دو بزرگوار بوده است.

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 10132

به "راه اندازی 54 سرور برای برگزاری کلاس های آنلاین در دانشگاه فنی و حرفه ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی 54 سرور برای برگزاری کلاس های آنلاین در دانشگاه فنی و حرفه ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید