رایزنی لاریجانی و همتای روسی برای مقابله با کرونا، خرسندی از رشد همکاری های 2 کشور

به گزارش جعبه مهر، رئیس مجلس شورای اسلامی در تماس تلفنی با همتای روس خود گفت: تبادل تجربیات و رایزنی بخش های پزشکی و درمانی ایران و روسیه برای مقابله با گسترش ویروس کرونا و درمان مبتلایان، لازم است.

رایزنی لاریجانی و همتای روسی برای مقابله با کرونا، خرسندی از رشد همکاری های 2 کشور

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و ویاچسلاو والودین، رئیس دومای دولتی فدراسیون روسیه، ظهر امروز پنجشنبه در مکالمه تلفنی، پیرامون گسترش مناسبات محبت آمیز فیمابین، آثار و تبعات دنیای شیوع ویروس کرونا و آنالیز راه های مقابله مشترک با آن، به گفتگو و گفتگو پرداختند.

لاریجانی با توجه به شیوع ویروس کرونا در نقاط مختلف دنیا از جمله در ایران، به کوشش های ارزنده و خستگی ناپذیر کادر پزشکی و درمانی کشورمان در مقابله با این ویروس مهلک و مداوای مبتلایان به آن اشاره نمود و اضافه کرد: دستگاه های مختلف به وی ژه بخش های پزشکی و درمانی جمهوری اسلامی ایران با تمام قوا به مبارزه با گسترش این ویروس در کشور پرداخته اند.

وی همچنین با اشاره به شیوع این ویروس در کشور روسیه گفت: تبادل تجربیات و رایزنی بخش های پزشکی و درمانی ایران و روسیه برای مقابله با گسترش ویروس کرونا و درمان مبتلایان، لازم است.

لاریجانی همچنین از یاری های روسیه در تامین اقلام مورد احتیاج ایران برای مبارزه با بیماری ناشی از این ویروس، تقدیر و تشکر کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با غیر انسانی خواندن اقدام آمریکا و متحدانش در تداوم سیاست نادرست اعمال تحریم های یکجانبه علیه بعضی کشور ها از جمله ایران و روسیه گفت: جمهوری اسلامی ایران ضمن نکوهش اقدام مخرب آمریکا در اعمال تحریم های یکجانبه علیه بعضی کشور ها که موجب اخلال در مبارزه با این ویروس در کشورمان و به خطر انداختن جان هزاران انسان بیگناه در سراسر دنیا شده است، خواهان لغو تمامی تحریم های ضد انسانی آمریکا از جمله تحریم اقلام پزشکی و دارویی است.

لاریجانی در این مکالمه تلفنی همچنین با ابراز خرسندی از فرایند رو به رشد همکاری های دو کشور در عرصه های مختلف گفت: توافقات ایران و روسیه در نشست های اخیرکمیسیون مشترک مالی میان مسئولان دولتی دو کشور و همچنین نشست کمیسیون عالی همکاری های پارلمانی ایران و روسیه، با جدیت درحال پیگیری است.

ویاچسلاو والودین، رئیس دومای دولتی فدراسیون روسیه نیز در این مکالمه تلفنی با تبریک نوروز و شروع بهار و آرزوی سالی خوب برای مردم ایران گفت: دومای دولتی فدراسیون روسیه از گسترش مناسبات محبت آمیز فیمابین با جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف سیاسی، مالی و پارلمانی حمایت می نماید.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در نقاط مختلف دنیا از جمله در ایران و روسیه، از اختصاص یاری های پزشکی و بشرمحبت آمیز دولت روسیه به کشورمان اطلاع داد گفت: روسیه از تبادل تجربیات بخش های پزشکی و درمانی دو کشور برای یافتن راه های مقابله با این ویروس مرگبار استقبال می نماید.

رئیس دومای دولتی روسیه، تداوم تحریم های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا علیه دیگر کشور ها را مردود دانست و اضافه کرد: روسیه با تحریم های آمریکا که در شرایط فعلی، در راستا مبارزه دنیای علیه ویروس کرونا اخلال ایجاد می نماید، مخالف است و خواهان لغو تمامی تحریم ها است.

والودین در سرانجام این مکالمه تلفنی ضمن تاکید بر لزوم تداوم و تقویت حرکت رو به رشد در راستا همکاری های دوکشور گفت: دومای دولتی روسیه تسریع در اجرای کلیه توافقات صورت گرفته میان بخش های مختلف دو کشور را با جدیت پیگیری می نماید.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 5402

به "رایزنی لاریجانی و همتای روسی برای مقابله با کرونا، خرسندی از رشد همکاری های 2 کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی لاریجانی و همتای روسی برای مقابله با کرونا، خرسندی از رشد همکاری های 2 کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید