رزم ناوهای انگلیس راهی دریای سیاه می شوند

به گزارش جعبه مهر، انگلیس قرار است ماه میلادی آینده، به جانبداری از اوکراین و در راستای مقابله با روسیه، دو رزم ناو در دریای سیاه مستقر کند.

رزم ناوهای انگلیس راهی دریای سیاه می شوند

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری مهر، روزنامه ساندی تایمز انگلیس می گوید در میانه تشدید تنش های روسیه-اوکراین، قرار است رزم ناوهای انگیسی در ماه میلادی می راهی دریای سیاه شوند.

ادعا می شود که این اقدام در راستای همبستگی با اوکراین و متحدان انگلیس در ناتو انجام می شود.

قرار است یک ناوشکن تیپ 45 مجهز به موشک های ضد هواپیما و یک ناوچه تیپ 23 مجهز به موشک های ضد زیردریایی، از مدیترانه راهی تنگه بسفر و از آنجا راهی دریای سیاه شوند.

ادعا می شود که جت های رادار گریز اف -35 بی و بالگردهای ضد زیردریایی مرلین نیز بر عرشه ناو هواپیمابر ملکه الیزابت انگلیس به حال آماده باش خواهند بود تا از رزم ناوهایی که راهی دریای سیاه هستند؛ پشتیبانی کنند.

به گزارش مهر، این در حالی است که آمریکا نیز از راه تنگه بسفر، دو رزم ناو راهی دریای سیاه کرده است- اقدامی که هشدار شدیداللحن روسیه را در پی داشت که به واشنگتن اخطار داد تا نیروهایش را از سواحل شبه جزیره کریمه دور نگه دارد.

موضع گیری جانبدارانه کشورهای غربی در حالی است که بعد از بالا دریافت تنش میان دولت کی یف و جدایی طلبان شرق اوکراین، روسیه در اقدامی دفاعی و برای حراست از تمامیت ارضی خود، نیروهای نظامی اش را در مرز با اوکراین افزایش داد.

اما کی یف و متحدان غربی مدعی هستند که تشدید حضور نظامی روسیه در مناطق مرزی تحریک آمیز است.

همزمان، غرب به بهانه هایی چون جاسوسی و حملات سایبری، جنگ دیپلماتیک تمام عیاری را علیه روسیه در پیش گرفته که با موج جدیدی از تحریم ها و اخراج دیپلمات های روس همراه است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 9814

به "رزم ناوهای انگلیس راهی دریای سیاه می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رزم ناوهای انگلیس راهی دریای سیاه می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید