رشد 78 درصدی یاری های مراکز نیکوکاری در گیلان، 4 میلیادر یاری شد

به گزارش جعبه مهر، به گزارش خبرنگاران، محمدرضا جواد زاده به اهداف راه اندازی مراکز نیکوکاری اشاره نمود و گفت: این مراکز باهدف واگذاری امور خیریه به مردم، سرعت بخشیدن رسیدگی به امور فقرا، بهره گیری از ظرفیت های موجود در محله ها، تنوع بخشی به فعالیت ها و خدمات قابل ارائه به نیازمندان ایجاد و راه اندازی شده اند.

رشد 78 درصدی یاری های مراکز نیکوکاری در گیلان، 4 میلیادر یاری شد

وی ارائه خدمات آموزشی، مشاوره ای، فرهنگی در کنار خدمات حمایتی و استفاده از ظرفیت مردم و خیران در یاری به نیازمندان را ازجمله برنامه های مراکز نیکوکاری عنوان نمود و اضافه کرد: ارائه خدمات به وسیله مراکز نیکوکاری از پراکنده کاری جلوگیری و انسجام و هماهنگی برای برطرف نیازهای محرومان را به دنبال دارد.

جوادزاده با اشاره به اینکه در 9 ماهه امسال 4 میلیارد و یک میلیون و 139 هزار تومان توسط گیلانیان به مراکز نیکوکاری برای برطرف مسائل محرومان پرداخت شده است، ادامه داد: این یاری های به صورت نقدی و غیر نقدی و ارائه خدمات بوده که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته 78 درصد رشد داشته است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد گیلان بابیان اینکه یاری های مردم به مراکز نیکوکاری 419 میلیون و 219 هزار تومان به صورت نقدی و دو میلیارد و 207 میلیون تومان هم به صورت غیرنقدی بوده است، بیان نمود: یک میلیارد و 394 میلیون هم در قالب ارائه خدمات به نیازمندان یاری شده است.

وی توضیح داد: مراکز نیکوکاری زمینه ارتباط بی واسطه خیران هر محله با نیازمندان همان محدوده را فراهم می نماید و نهادینه سازی فرهنگ احسان و نیکوکاری به صورت محله محور یاری و شناسایی خیران و نیازمندان واقعی محله و ارائه خدمت به نیازمندان به وسیله یاری های مردمی در محل سکونت و گسترش ارتباطات بین مردم در محله را به دنبال دارد.

جواد زاده با اشاره به اینکه 18 مرکز نیکوکاری در گیلان فعالیت می نمایند، گفت: در حال برنامه ریزی برای راه اندازی 70 مرکز در سطح ادارات تابعه استان هستیم و تعامل و تفاهم با خیریه ها، مؤسسات عام المنفعه، سازمان ها و تشکل های اجتماعی فعال و همسو استان برای تأمین نیازهای محرومین در بخش های مسکن، جهیزیه، امور فرهنگی، بهداشت و درمان، معیشت برنامه ریزی برای جذب حامی برای ایتام و محسنین تحت حمایت مراکز نیکوکاری از دیگر اقدامات در حال پیگیری است.

وی بابیان اینکه در 9 ماهه امسال 129 نیکوکار به وسیله مراکز نیکوکاری برای حمایت 130 یتیم تحت حمایت جذب شده اند، اضافه کرد: 12 هزار و 190 صندوق هم برای جمع آوری یاری های مردمی به مراکز نیکوکاری واگذارشده است.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 920

به "رشد 78 درصدی یاری های مراکز نیکوکاری در گیلان، 4 میلیادر یاری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد 78 درصدی یاری های مراکز نیکوکاری در گیلان، 4 میلیادر یاری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید