رفتارهایی که دخترها از پدرها می آموزند

به گزارش جعبه مهر، مشاور و روانشناس بالینی گفت: برخلاف تصور بسیاری از افراد دختران در کودکی بخش اعظمی از شخصیت خود را از پدرانشان دریافت نموده و اقتدار، اعتماد به نفس، احساس امنیت، شجاعت و جامعه پذیری را از پدران خود می آموزند.

رفتارهایی که دخترها از پدرها می آموزند

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فارس ، الهه پولادسنج، مشاور و روانشناس بالینی ، درباره نحوه ارتباط پدر و مادر با فرزندان گفت: نحوه رفتار دختر بچه ها با پدر و نوع رفتار مادر با پسر، ریشه های شخصیتی آنها را شکل می دهد و درواقع هر چه رابطه و رفتار والدین با فرزند خود صحیح تر باشد آنها در آینده در برخورد با همسر خود رفتار سنجیده تری نشان می گردد.

وی توضیح داد: برخلاف تصور بسیاری از افراد دختران در کودکی بخش اعظمی از شخصیت خود را از پدرانشان دریافت می نمایند، اقتدار، اعتماد به نفس، احساس امنیت، شجاعت و جامعه پذیری را از پدران خود می آموزند، چراکه قهرمان زندگی دختران در کودکی پدر است و هر چه رابطه آنها عمیق تر باشد این صفات در شخصیت کودک پررنگ تر می گردد.

وی با بیان اینکه سلامت روان دختران در بزرگسالی نتیجه نوع رفتار پدر در کودکی آنها است، اضافه نمود: بی شک اگر پدر فرزند دختر را از محبت پدرانه سیراب کند هرگز دختر در نوجوانی و جوانی احساس خلع عاطفی نمی کند و فرزند برای کسب محبت رو به ناهنجاری نمی آورد.

این روانشناس بالینی ادامه داد: البته این بدان معنا نیست که پدران فرزندان دختر را از کودکی مانند پسرها تربیت نمایند بلکه منظور نوع ارتباط، عمق ارتباط و مهارت ارتباطی است که باید مورد توجه باشد به طور مثال دخترهایی که در رابطه با همسر خود نمی توانند از خطاهای آنها بگذرند و آنها را نمی بخشند، اغلب پدرانی بی مسوولیت داشته اند و این تصور در ذهن آنها شکل گرفته که این خطا به دلیل بی توجهی و بی مسوولیتی همسرشان است درحالی که آن اشتباه می تواند کاملا غیر ارادی و طبیعی باشد.

پولادسنج تاکید نمود: ریشه بسیاری از مسائل بزرگسالی را باید در کودکی جست وجو کرد، به عبارت ساده تر اغلب مسائلی که در رابطه با همسر وجود دارد برگرفته از رفتارهای غلط والدین در دوران کودکی آنها بوده است.

وی رابطه پسر بچه ها را با مادران خود موضوعی با اهمیت دانست و اضافه نمود: مردهایی که با همسران خود رابطه عاطفی قوی ندارند و یا مهارت ارتباطی با همسر را نمی شناسند اغلب در کودکی ارتباط قوی با مادران خود نداشته اند.

این مشاور و روانشناس ابراز داشت: پسرها ابراز احساسات، رفتارهای محبت آمیز لطیف، احترام گذاشتن به دیگران را از والدین خود می آموزند بر همین اساس هرچه والدین بتوانند این مهارت ها را به بچه ها داشته باشند آنها در بزرگسالی رفتار مناسبتی با همسر خود خواهند داشت.

پولادسنج خاطر نشان کرد: احترام به زن و نحوه برخورد صحیح و درک درست از نیازهای زن باید توسط مادر آموزش داده گردد و در واقع اگر از کودکی این مهارت ها به درستی آموزش داده گردد، مردان در بزرگسالی بهترین رفتار را با همسر خود داشته و زندگی شیرین تری را تجربه می نمایند.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 8197

به "رفتارهایی که دخترها از پدرها می آموزند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رفتارهایی که دخترها از پدرها می آموزند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید