رهایش از راه دور هورمون با استفاده از نانوذرات مغناطیسی ممکن شد

به گزارش جعبه مهر، یک تیم تحقیقاتی با استفاده از نانوذرات مغناطیسی پیروز به کنترل از راه دور هورمون ها در بدن شده است. با این کار می توان بعضی اختلالات عصبی را درمان کرد.

رهایش از راه دور هورمون با استفاده از نانوذرات مغناطیسی ممکن شد

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، سطح غیرعادی هورمون های استرس نظیر کورتیزول یا آدرنالین می تواند با بعضی اختلالات مغزی نظیر افسردگی و PTSD ارتباط داشته باشد.

محققان موسسه فناوری ماساچوست به تازگی با استفاده از نانوذرات مغناطیسی راهی برای کنترل از راه دور ترشح این هورمون ها ارائه کردند. این راهبرد به دانشمندان یاری می نماید تا اطلاعات بیشتری در خصوص چگونگی تاثیر رهایش هورمون ها بر سلامت روانی افراد به دست آورند و در نهایت می توان از آن به عنوان روش درمان اختلالات هورمونی استفاده کرد.

پولینا آنیکوا، از اساتید MIT می گوید: ما به دنبال این هستیم که دریابیم چگونه می توانیم با تعدیل عملکرد اندام های محیطی، اختلالات استرس را مطالعه و درمان کنیم.

برای دستیابی به کنترل ترشح هورمون ها، دکل روسنفلد در گروه آنیکوا، نانوذرات مغناطیسی تخصصی فراوری نموده است که می تواند به غدد فوق کلیوی تزریق گردد. هنگامی که این نانوذرات در معرض میدان مغناطیسی ضعیف قرار گیرند، گرم شده و کانال های پاسخ گو به گرما در آن ها فعال می شوند و در نهایت، هورمون رهاسازی می گردد. از این روش می توان برای تحریک اندام در اعماق بدن با حداقل تهاجم استفاده کرد.

نتایج این پروژه در نشریه Science Advances به چاپ رسیده است.

آزمایشگاه آنیکوا پیش از این چندین نانوذرات مغناطیسی را ابداع نموده بود، از جمله نانوذراتی که می توانند دارو را در زمان معین در محل از پیش مشخص شده رهاسازی کند.

در این پروژه جدید، پژوهشگران قصد داشتند تا با دستکاری اندام هایی که خارج از سیستم عصبی مرکزی هستند، تنها با ترشح هورمون روی این اندام، اقدام به درمان اختلالات مغزی نمایند.

در این پروژه، محققان برای تحریک کانال های حساس به گرما که به طور طبیعی در سلول های آدرنال اتفاق می افتد، نانوذراتی از جنس مغناطیسی ساختند. آن ها از نوعی اکسیدآهن بلوری استفاده کردند که به صورت مستقیم به غدد فوق کلیوی تزریق می گردد و می تواند حداقل شش ماه در آنجا بماند. با استفاده از این نانوذرات، محققان پیروز به افزایش سطح هورمون کورتیزول و نورآدرنالین شدند که باعث افزایش ضربان قلب در حیوانات آزمایشگاهی شده است.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 5923

به "رهایش از راه دور هورمون با استفاده از نانوذرات مغناطیسی ممکن شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهایش از راه دور هورمون با استفاده از نانوذرات مغناطیسی ممکن شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید