روحانی و اردوغان بر ضرورت بازگشایی سریع تر مرز های ایران و ترکیه تأکید کردند

به گزارش جعبه مهر، رؤسای جمهوری ایران و ترکیه در گفت وگوی تلفنی ضرورت بازگشایی هر چه سریع تر مرز های زمینی و هوایی را با رعایت پروتکل های بهداشتی برای ازسرگیری تبادلات تجاری و کالایی دو کشور مورد تأکید قرار دادند.

روحانی و اردوغان بر ضرورت بازگشایی سریع تر مرز های ایران و ترکیه تأکید کردند

به گزارش گروه سیاسی جعبه مهر رؤسای جمهور ایران و ترکیه امروز یکشنبه همزمان با عید سعید فطر در گفت وگوی تلفنی با تبریک متقابل عید فطر به دولت ها و مردم دو کشور، بر ضرورت توسعه و تعمیق روابط به ویژه مناسبات اقتصادی و تجاری تأکید کردند.

دو طرف در این تماس تلفنی، با اشاره به مسائل اقتصادی حاکم بر جهان براثر شیوع ویروس عالم گیر کرونا، ضرورت بازگشایی هر چه سریعتر مرز های زمینی و هوایی با رعایت پروتکل های بهداشتی را برای از سرگیری تبادلات تجاری و کالایی دو کشور مورد تأکید قرار دادند.

روحانی و اردوغان همچنین در این تماس تلفنی ابراز امیدواری کردند با تشکیل کمیسیون همکاری های مشترک اقتصادی دو کشور در آینده نزدیک و با پایان یافتن بحران کرونا، تحرک تازه و خوبی در روابط اقتصادی دو کشور و همچنین اجرایی و عملیاتی شدن توافقات قبلی صورت گیرد.

رؤسای جمهور ایران و ترکیه در ادامه با اشاره به همکاری های خوب دو کشور در مقاطع مختلف، ضرورت همکاری و تبادل دانش، اطلاعات و تجربیات در زمینه مقابله با ویروس کرونا را مورد تأکید قرار دادند.

روحانی با بیان اینکه همکاری های ایران و ترکیه در مقاطع مختلف در تاریخ دو کشور به ثبت رسیده است، گفت: در شرایط امروز، بازگشایی مرز های زمینی و هوایی با رعایت پروتکل های بهداشتی و از سرگیری تبادلات تجاری و کالایی برای هردو کشور یک ضرورت است.

رجب طیب اردوغان نیز خاطرنشان کرد: بر این باور هستم که همکاری ها و تبادل تجربیات دو کشور در زمینه مقابله با ویروس کرونا می تواند بسیار مفید باشد.

رئیس جمهور ترکیه همچنین توسعه روابط اقتصادی و تجاری را مورد تأکید قرار داد و افزود: برای بازگشایی مرز های ترکیه با ایران و از سرگیری تبادلات تجاری، دستورات لازم را صادر خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 مرداد 1399 بروزرسانی: 4 مرداد 1399 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 6243

به "روحانی و اردوغان بر ضرورت بازگشایی سریع تر مرز های ایران و ترکیه تأکید کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی و اردوغان بر ضرورت بازگشایی سریع تر مرز های ایران و ترکیه تأکید کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید