رونمایی از گل جسد در آمازون!

به گزارش جعبه مهر، شرکت آمازون قصد دارد به زودی از اولین شکوفه دادن گل بدبو و معروف باغ گیاهی خود موسوم به گل جسد رونمایی عمومی کند.

رونمایی از گل جسد در آمازون!

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، گل جسد یا بدبو نوعی گیاه گرمسیری عجیب است که در معرض جنگل های بارانی در مناطق استوایی رشد می نماید. نخستین شکوفه دادن این گل اغلب بازدید کنندگان پر شماری دارد.

علت نام گذاری این گل به جسد، بوی بسیار بد گیاه در هنگام شکوفه دادن است. اکنون شرکت آمازون که این گیاه کمیاب و عجیب را در مجموعه خود دارد تصمیم گرفته از بازدید کنندگان دعوت کند تا شکوفه دادن این گیاه نادر را به چشم ببینند.

این گیاه در باغ زیبای آمازون در سیاتل واقع شده است. اگرچه این باغ برای استراحت و قدم زدن کارکنان و به طور اختصاصی برای آمازونی ها طراحی شده، اما چون گل دادن گیاه جسد هر هفت سال یکبار رخ می دهد، جف بیزوس تصمیم گرفته به بازدید کنندگان عمومی هم فرصت تماشای این گل را اهدا کند.

شاید حیرت زده شوید اگر بدانید هزینه های ساخت باغ آمازون در مرز 4 ملیارد دلار بود. افزون بر جنگل های بارانی داخلی که گل جسد را میزبانی می نماید، این منطقه دارای زمین های بازی و پارک برای گردش سگ ها است.

به جز گل جسد، آمازون بیش از 400 گونه از گیاهان سراسر دنیا را جمع آوری نموده که به دقت نگهداری و حفاظت می شوند.تا زمانی که این گیاه در این آخر هفته شکوفا گردد، بوی گوشت فاسد آن بلند نمی گردد، این اتفاق، تنها زمانی حس می گردد که گل جسد به طور کامل شکوفا می گردد.

جالب است بدانید آمازون قصد دارد این رویداد را به طور زنده نیز با مخاطبان بین المللی به اشتراک بگذارد. ماندگاری این گل فقط 48 روز طول می کشد، سپس همه چیز تا هفت سال بعد یعنی شکوفایی بعدی متوقف می گردد.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: انتخاب
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 550

به "رونمایی از گل جسد در آمازون!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از گل جسد در آمازون!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید