روی کار آمدن بایدن هم به نفع پولدار های آمریکایی تمام شد

به گزارش جعبه مهر، در حالی که رئیس جمهور جدید آمریکا مدعی بود به دنبال افزایش دریافت مالیات از ثروتمندان است، اما به نظر می رسد روی کار آمدن وی هم به نفع ثروتمندان آمریکایی تمام شده است.

روی کار آمدن بایدن هم به نفع پولدار های آمریکایی تمام شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بایدن با شعار راه دریافت مالیات از ثروتمندان روی کار آمد و قرار بود آن ها مالیات بیشتری بپردازند، اما به نظر می رسد ثروتمندان آمریکایی بیشترین نفع را از پیروزی بایدن برده اند.

به گزارش بلومبرگ، بر اساس محاسبات اجرا شده در 100 روز نخست ریاست جمهوری بایدن دارایی 100 نفر ثروتمند برتر آمریکا مجموعاً 195 میلیارد دلار افزایش یافته است.

این ثروتمندان از زمان پیروزی بایدن و ورود وی به کاخ سفید هم 267 میلیارد دلار سود نموده بودند که روی هم رفته از روز 4 نوامبر و معلوم شدن پیروزی بایدن تا صدمین روز حضور وی در کاخ سفید 461 میلیارد دلار به ثروت آن ها اضافه شده است.

میزان دارایی اضافه شده به ثروت 100 ثروتمند آمریکا در 100 روز نخست ریاست جمهوری بایدن معادل 20 درصد ثروتی بوده که آن ها در طول 4 سال دولت ترامپ به جیب زده بودند.

بنا به اعلام بلومبرگ، در دوره 4 ساله ریاست جمهوری ترامپ دارایی 100 نفر ثروتمند برتر آمریکا 860 میلیارد دلار افزایش یافته بود. بخش قابل توجهی از این افزایش دارایی مربوط به اجرای سیاست های محرک مالی از سوی دولت بایدن با هدف یاری به اقتصاد آمریکا برای عبور از بحران کرونا بوده است که باعث شد شاهد رشد سنگین بازار های سهام در این کشور باشیم.

از سوی دیگر در حالی که در ماه های پایانی دولت ترامپ شاهد اجرای بسته های یاری مالی چند هزار میلیارد دلاری در آمریکا بودیم، اما بایدن هم یک بسته 1.9 تریلیون دلاری دیگر را برای اجرا تثبیت نموده است.

از زمان روی کار آمدن بایدن دو شاخص S&p500 و داوجونز آمریکا هر کدام 10 درصد رشد کردند.

مدیران عامل و سهامداران شرکت های آمازون و فیس بوک بیشترین افزایش ثروت را در این مدت داشته اند.

به طور کلی و بنا به گزارش مؤسسه مطالعات سیاسی و عدالت مالیاتی آمریکا طی 13 ماه گذشته دارایی میلیاردر های آمریکا مجموعاً 55 درصد رشد نموده و به 4.56 تریلیون دلار رسیده است.

بایدن گفته که می خواهد یک درصد ثروتمند جامعه آمریکا سهم واقعی خود را در مالیات پرداخت نمایند و پیشنهاد نموده که به وسیله افزایش مالیات بر کسانی که سالیانه بیش از 400 هزار دلار درآمد دارند، میلیارد ها دلار درآمد مالیاتی بیشتر کسب نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 خرداد 1400 بروزرسانی: 4 خرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 9966

به "روی کار آمدن بایدن هم به نفع پولدار های آمریکایی تمام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روی کار آمدن بایدن هم به نفع پولدار های آمریکایی تمام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید