رژه با کفش پاشنه بلند، نمایشی جنجال آفرین در اوکراین

به گزارش جعبه مهر، انتشار تصاویر رژه زنان سرباز با کفش پاشنه بلند در اوکراین جنجال آفرین شده و خشم قانونگذاران این کشور را در پی داشت.

رژه با کفش پاشنه بلند، نمایشی جنجال آفرین در اوکراین

به نوشته روزنامه گاردین، انتشار تصاویر رسمی از تمرین سربازان زن اوکراینی برای رژه با کفش پاشنه بلند مقامهای این کشور را خشمگین کرد..

اوکراین در تدارک برای برگزاری یک رژه نظامی در ماه آینده میلادی به مناسبت 30 سالگی استقلالش بعد از جدایی از اتحاد شوروی سابق است و وزارت دفاع اوکراین روز جمعه تصاویری از سربازان زن در لباس خدمت نظامی در حال رژه رفتن با کفش های پاشنه بلند مشکی رنگ را منتشر کرد.

وبسایت اطلاع رسانی وزارت دفاع اوکراین به نقل از یک دانشجوی افسری به نام ایوانا مدوید نوشت: امروز برای نخستین بار تمرین با کفش پاشنه بلند برگزار می شود. مدوید گفت: این کار کمی به نسبت پوتین های نظامی سخت تر است اما ما برای آن تلاش می کنیم.

چند قانونگذار اوکراینی نزدیک به پترو پوروشنکو، رئیس جمهور سابق اوکراین با چند جفت کفش در مجلس حاضر شده و وزیر دفاع را تشویق به پوشیدن کفش پاشنه بلند برای رژه کردند.

اینا سووسان، یک کننده حزب گولوس با اشاره به خطرات این کفشها برای سلامتی گفت: تصویر یک ایده زیانبارتر و احمقانه تر از این سخت است.

او همچنین گفت که سربازان زن اوکراینی هم مثل مردان جانشان را به خطر می اندازند و شایسته مسخره شدن نیستند.

اولنا کوندراتیوک، معاون رئیس مجلس اوکراین گفت مقامها باید علنا به خاطر تحقیر زنان عذرخواهی کنند و دست به تحقیقات بزنند.

وی بیان کرد، بیش از 13500 زن در جنگ فعلی اوکراین با جدایی طلبان مورد حمایت روسیه در شرق این کشور جنگیده اند.

همچنین انتخاب این کفشها برای زنان سرباز اوکراینی باعث موجی از انتقادها در رسانه های اجتماعی و در مجلس و همچنین طرح اتهام روا داشتن تبعیض جنسیتی علیه زنان سرباز شد.، ایسنا

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 10555

به "رژه با کفش پاشنه بلند، نمایشی جنجال آفرین در اوکراین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رژه با کفش پاشنه بلند، نمایشی جنجال آفرین در اوکراین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید