لغو همه تحریم های آمریکا، گام ضروری برای احیای برجام است

به گزارش جعبه مهر، معاون سیاسی وزیر امور خارجه در نشست وین گفت: لغو همه تحریم های آمریکا که در دوران ترامپ وضع شده، گام ضروری برای احیای برجام بوده و تنها پس از راستی آزمایی، ایران آمادگی دارد تا اقدامات جبرانی را متوقف نموده و به اجرای کامل برجام بازگردد.

لغو همه تحریم های آمریکا، گام ضروری برای احیای برجام است

به گزارش خبرنگاران، دومین جلسه حضوری نشست کمیسیون مشترک برجام که از روز سه شنبه 17 فروردین ماه در وین از سر گرفته شده بود، امروز آدینه 20 فروردین برگزار و بعد از حدود یک ساعت و نیم خاتمه یافت.

ارائه گزارش رایزنی های فنی انجام شده در جلسات گروه های کارشناسی لغو تحریم و هسته ای مهمترین دستورکار نشست امروز بود.

در نشست امروز، نمایندگان اتحادیه اروپا به عنوان هماهنگ کننده های جلسات کارشناسی، نتیجه رایزنی های کارشناسان ایران و کشورهای 1+4 را به اعضای کمیسیون مشترک گزارش کردند.

اراده ایران برای ادامه تعاملات جدی در صورت مشاهده اراده سیاسی و جدیت در طرف های مقابل

سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه و رئیس هیأت ایرانی، در این نشست ضمن تاکید بر اراده جمهوری اسلامی ایران برای ادامه تعاملات جدی، گفت: این امر منوط به مشاهده اراده سیاسی و جدیت در طرف های مقابل است و در غیر این صورت، دلیلی برای ادامه مذاکرات وجود نخواهد داشت.

عراقچی مجددا تاکید نمود: لغو کلیه تحریم های آمریکا که در دوران رئیس جمهور گذشته آن کشور وضع شده اند، گام ضروری برای احیای برجام بوده و تنها پس از راستی آزمایی لغو این تحریم ها، ایران آمادگی دارد تا اقدامات جبرانی خود را متوقف نموده و به اجرای کامل برجام بازگردد.

چهارشنبه 25 فروردین نشست کمیسیون در سطح معاونان در وین

در خاتمه این جلسه، توافق شد جلسه آینده کمیسیون در سطح معاونان در روز چهارشنبه آینده (25 فروردین) در وین برگزار گردد و بلافاصله در چارچوب گروه های کارشناسی، رایزنی های فنی و تخصصی به صورت فشرده جهت تهیه و ارائه فهرست اقداماتی که باید از سوی همه طرف ها در حوزه برطرف تحریم و اقدامات هسته ای برای احیای برجام صورت گیرد، ادامه یابد.

هیأت ایرانی در نشست وین، ظرف چهار روز گذشته رایزنی های مستمری با کشورهای مشارکت کننده در برجام (سه کشور اروپایی، چین و روسیه) و نیز با انریکه مورا هماهنگ کننده کمیسیون مشترک از اتحادیه اروپا، به صورت دوجانبه و چندجانبه، انجام داد که در هیچ یک از آنها آمریکا حضور نداشت.

منبع: فارس

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 9750

به "لغو همه تحریم های آمریکا، گام ضروری برای احیای برجام است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو همه تحریم های آمریکا، گام ضروری برای احیای برجام است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید