زندگی تان را با قدرت فن بیان تغییر دهید

به گزارش جعبه مهر، مسلما همه شما از اهمیت ارتباطات و نقش مهم آن در زندگی کاری و اجتماعی به خوبی آگاه هستید. سخنرانی و نفوذ کلام و توانایی متقاعد کردن دیگران با هر موقعیت اجتماعی که داشته باشید می تواند در کار و زندگی تان حتی در دنیا تغییرات بزرگی ایجاد کند.

زندگی تان را با قدرت فن بیان تغییر دهید

اما متاسفانه گاهی اوقات به دلیل ناتوانی در ایجاد یک ارتباط کلامی موثر و نداشتن فن بیان اثربخش هزینه های زیادی را پرداخت می کنید. در بیشتر مواقع نمی توانید افکار و عقاید خودتان را واضح و روشن با دیگران به اشتراک بگزارید و یا از آن ها دفاع کرده و دیگران را متقاعد کنید که به حرف و عقیده شما احترام بگذارند. اغلب اوقات هم آن قدر اعتماد به نفس تان پایین است که می ترسید در برابر جمع صحبت کنید چون نگران هستید که منظورتان را خوب متوجه نشوند و یا شما را ناعادلانه قضاوت کنند.

سخنوری خوب بودن یا روان و سلیس صحبت کردن تنها ویژه مجریان رادیو و تلوزیون و سخنرانان نیست و این طور فکر نکنید که باید قلمبه و سلمبه صحبت کنید و یا این که فقط صدای جذاب داشته باشید! مهم این است که بتوانید از بیان و کلام خود به صورت اثر بخش استفاده کرده و گفت و گوی پیروزی داشته باشید. مهارت سخنرانی، ارائه مطالب و خوب صحبت کردن سبب می شود علاوه بر مورد احترام قرار دریافت و نشان دادن توانایی های شما، یک فرد تاثیر گذار و پیروز در کسب و کار و زندگی خود بوده و با توسعه و پرورش این مهارت سطح بالاتری از تعاملات و ارتباطات را در زندگی تجربه نمایید.

در واقع فن بیان هنریست که هر فردی از آن بهره مند نیست. بسکمک از افراد به دلیل نداشتن این هنر، موقعیت های متعددی را در زندگی شان از دست داده اند و یا به هدف خود نرسیده و شکست خورده اند. مدیری را تصور کنید که بخاطر ناتوانی در توضیح پروژه اش نتوانسته قرارداد چندین میلیونی اش را ببندد یا فردی را در محیط یک شرکت در نظر بگیرید که بخاطر خجالتی بودن نتوانسته ایده خود را مطرح کند و فرد دیگری با یک ایده ضعیف تر جایش را گرفته است. همه این ها ناشی از ضعف و ناتوانی در سخن گفتن است. برای این که زندگی تان را متحول کنید، با خوب صحبت کردن آغاز کنید و از قدرت جادویی فن بیان قوی غافل نشوید.

کار و زندگی تان با قدرت فن بیان پیشرفت می کند!

ممکن است به دنبال راهی باشید که در کارتان یا حتی زندگی اجتماعی تان پیشرفت کنید، شاید در حوزه کاری به پروژه های بزرگ فکر می کنید و این طور می پندارید که با انجام آن ها قطعا می توانید فردی پیروز شوید یا درآمدتان بیشتر شود اما یک نکته را فراموش می کنید؛ آن هم تاثیر فن بیان و سخنوری در تمام این شرایط است. فرض کنید یک کارمند یا حتی مدیر یک شرکت هستید و شبانه روز برای انجام یک پروژه وقت گذاشتید، اما دقیقا در روز ارائه همه چیز تغییر می کند. نمی توانید مافوق تان را راضی کنید که پروژه یا ایده ای که دارید را اجرایی کنید، چرا؟ یکی از دلایل آن خوب صحبت کردن است. بله، درست شنیدید. شاید با این وجود که ایده تان خارق العاده بوده، اما به دلیل این که نتوانستید روان و خوب صحبت کنید یا به اصطلاح سخنور خوبی باشید، در این راه پیروز نبودید.

همه افراد، حتی شما می توانید با زیبا صحبت کردن، فردی مطلوب و تاثیرگذار باشید. شما در طول روز با افراد زیادی ارتباط برقرار می کنید، اولین چیزی که موجب می شود که هرفرد نظرش نسبت به شما جلب شود، نحوه صحبت کردن و گفتار شماست. اگر بیاموزید که چه زمانی صحبت کنید، چگونه حرف بزنید و چه کلماتی را به زبان بیاورید، مطمئنا به فردی جذاب و حرفه ای تبدیل خواهید شد و دیگران نیز به شما احترام می گذارند. در واقع شما با نوع گفتار و صحبت کردن تان می توانید در فرد مقابل تاثیر بسزایی بگذارید و کاری کنید که طرز دیدگاه وی نسب به شما کاملا مثبت باشد. یکی از مهم ترین دلیل های جذاب بودن و پیروز بودن افراد چگونگی صحبت کردن و فن بیان آن ها است به روشی که تاثیر زیادی بر روی دیگران دارد. بنابراین اگر شما هم تمایل دارید که جور دیگری خود را به بقیه بشناسانید، سعی کنید مهارت های گویندگی و فن بیان تان تقویت کنید، چطور؟ اصلا سخت نیست. دوره آموزش گویندگی و فن بیان به خوبی می تواند شما را به یک گوینده عالی و سخنور بینظیر تبدیل کند.

اگر شما هم به دنبال رهایی از نگرانی های سخنوری و فن بیان هستید با شرکت در یک دوره آموزش فن بیان می توانید مهارت های بسیار پیشرفته ارتباطی را فرا بگیرید. حتما می پرسید کجا می توانم این مهارت ضروری را به خوبی و با نتیجه تضمینی دریافت کنم. باید بگوییم که دوره های آموزش فن بیان موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان با بهترین اساتید و جدیدترین متدهای آموزشی روز جهان در اختیار شما هستند. علاوه بر آموزش مهارت های کلامی، برقراری ارتباط موثر و فن بیان فوق العاده، پس از اتمام دوره مدرک فن بیان و گویندگی معتبر زیرنظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دارای تایدییه سازمان ارزیابی جهان WES کانادا به فراگیران اعطا خواهد شد.

درآمدتان را با تقویت مهارت سخنوری افزایش دهید

شاید فردی هستید که این روزها زیاد به تغییر شغل خود فکر می کنید و به دنبال کاری هستید که با انجام آن درآمدتان را افزایش دهید، به همین علت هم روزانه هزاران آگهی استخدام را زیرو رو می کنید و حتی در طول هفته در چند مصاحبه استخدامی هم شرکت می کنید، اما هیچ نتیجه مثبتی نمی بینید. هر زمان که پای تان را از اتاق مصاحبه بیرون می گذارید، متوجه می شوید که این بار هم نتوانستید صاحب آن صندلی شوید و در آن پست قرار بگیرید. تا به حال از خودتان پرسیدید چرا؟ چرا رزومه تان قبول می شود اما در مصاحبه شغلی شکست می خورید؟!؟

پاسخ این پرسش ها تنها در یک عبارت خلاصه می شود؛ قدرت فن بیان و سخنوری. کم حرفی و خجالتی بودن و بیش از حد باعث می شود که توانمندی های شما دیده نشوند. درست است که داشتن تخصص، مهارت و دانش کافی برای پیروزیت خوب است اما کافی نیست. مسلما می دانید که حتی اگر ایده ها، تولیدات و توانمندی های فوق العاده ای داشته باشید اما ندانید که آن را با بیان خود به دیگران ارائه کنید، نتیجه ای نخواهید گرفت. برای پیروزی در مصاحبه های شغلی و رسیدن به هدف، یعنی همان پیدا کردن کار و کسب درآمدهای بالا، باید مهارت های ارتباطی بالا داشته باشید یا بتوانید خوب صحبت کنید و از رزومه ای که در دست دارید دفاع کنید!

مطمئنا شما نمی خواهید با چنین کمبودی یک عمر زندگی کنید و به دنبال راه نجاتی برای خلاصی از آن هستید. دوره فن بیان و گویندگی موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان نه تنها از شما یک فرد سخنور و تاثیرگذار می سازد، بلکه به شما کمک می کند که به کمک آن از فرصت های شغلی پیش روی تان نیز استفاده کنید و شانس این را داشته باشید که در این شرایط اقتصادی به راحتی درآمدی قابل قبول کسب کنید. حتی با دریافت گواهینامه فن بیان و گویندگی می توانید در همین حوزه فعالیت کنید، البته اگر به آن علاقه داشته باشید. پس درنگ نکنید، این را فراموش نکنید که برای کسب درآمد نیازی نیست دست به کارهای عجیب بزنید، فقط کافیست از فرصت ها استفاده کنید.

منبع: فرارو
انتشار: 18 مهر 1399 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 7196

به "زندگی تان را با قدرت فن بیان تغییر دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زندگی تان را با قدرت فن بیان تغییر دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید