ساعات اشتغال معلمان بازنشسته در مدارس افزایش یافت

به گزارش جعبه مهر، علی الهیار ترکمن گفت: از آنجائیکه تدریس و شغل معلمی یک حرفه ممتاز محسوب می گردد، با گذر زمان به عمق و کیفیت آن افزوده می گردد و در تشکیل سرمایه های انسانی نقش به سزایی دارد لذا حفظ این سرمایه از اهم وظایف دستگاه تعلیم و تربیت است.

ساعات اشتغال معلمان بازنشسته در مدارس افزایش یافت

وی اضافه نمود: بسیاری از افرادی که به عنوان معلم وارد آموزش و پرورش می شوند از مسیر دوره های تربیت معلم به این شغل شریف اهتمام می ورزند و به عبارتی در عنفوان جوانی پا به این عرصه می گذارند از این رو پس از 30 سال خدمت و دقیقا در دوره ای که به فرهیختگی و پختگی ویژه ای رسیده اند و در سن میانسالی بازنشسته می شوند و نظام تعلیم و تربیت از توان و تجربیات آنان محروم می گردد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش بیان نمود: برای جبران این خلاء و در راستای ارتقاء کیفیت آموزش و پرورش و به منظور استفاده از توان و ظرفیت معلمان بازنشسته با هماهنگی بعمل آمده با سازمان اداری و استخدامی کشور مجوز بکارگیری این عزیزان به میزان حداکثر 14 ساعت در هفته اخذ گشت که از ابتدای مهرماه امسال عملیاتی می گردد.

وی اظهار کرد: پیش از این سقف مجاز برای بکارگیری معلمان بازنشسته 8 ساعت در هفته بود.

الهیار ترکمن در سرانجام گفت:: شرایط به سمت و سویی برود که به توان از ظرفیت بی بدیل این نسل فرهیخته بیش از پیش بهره مند شویم

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 شهریور 1397 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 112

به "ساعات اشتغال معلمان بازنشسته در مدارس افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساعات اشتغال معلمان بازنشسته در مدارس افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید