سامانه بارشی تازه جمعه وارد کشور می شود، هشدار بارش های شدید در 7 استان

به گزارش جعبه مهر، سازمان هواشناسی با هشدار نسبت به بارش شدید باران، رعدوبرق و وزش باد شدید در 7 استان از ورود سامانه بارشی طی روز جمعه به کشور خبر داد.

سامانه بارشی تازه جمعه وارد کشور می شود، هشدار بارش های شدید در 7 استان

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، بر اساس تحلیل نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز ـ سه شنبه ـ با ادامه فعالیت سامانه بارشی در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، منطقه ها مرکزی کشور، سواحل غربی دریای خزر و دامنه های جنوبی البرز در استان های زنجان، قزوین، البرز و تهران رگبار باران، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی و در منطقه ها بارش تگرگ روی می دهد.

شدت بارش های امروز برای استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، زنجان، لرستان، کرمانشاه و شمال خوزستان خواهد بود. چهارشنبه علاوه بر منطقه ها فوق در برخی نقاط شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور نیز گاهی رگبار و رعدوبرق پیش بینی می شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی پنجشنبه در شمال غرب، دامنه های جنوبی البرز در استان های زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، ارتفاعات البرز در استان های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شاقتصادی، کرمانشاه، همدان، خراسان رضوی، مرکزی، قم، شمال اصفهان، یزد و خراسان جنوبی بارندگی ادامه خواهد داشت.

روز جمعه سامانه بارشی جدیدی به کشور وارد می شود و در منطقه های از شمال غرب و غرب کشور افزایش ابر، رگبار باران گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید روی می دهد. شنبه هفته آینده علاوه بر منطقه ها فوق دامنه های جنوبی البرز، سواحل دریای خزر، بخش هایی از جنوب غرب، مرکز و جنوب کشور تحت تأثیر سامانه بارشی قرار می گیرد.

به گزارش تسنیم، آسمان تهران امروز نیمه ابری تا ابری همراه با رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید پیش بینی شده است. سرعت وزش باد در جهت غرب ـ شمال غربی در مرکز 13 تا 30 کیلومتر و اندازه بارش باران 3.1 میلی متر خواهد بود.

توصیف سامانه: نفوذ گردوغبار

زمان سرانجام: چهارشنبه 1401/02/07

نوع مخاطره: کاهش کیفیت هوا همراه با کاهش دید

منطقه اثر:

سه شنبه 1401/02/06: خوزستان، بوشهر، ایلام، کرمانشاه.

چهارشنبه 1401/02/07: بوشهر، خوزستان، لرستان، ایلام.

اثر مخاطره: کاهش کیفیت هوا، کاهش دید و احتمال آسیب به صنایع حساس به گردوخاک

توصیه: عدم حضور در فضای باز به ویژه گروه های حساس، پرهیز از حرکات ورزشی و فیزیکی در فضای باز و احتیاط در سفر های بین شهری.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 خرداد 1401 بروزرسانی: 27 خرداد 1401 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 11161

به "سامانه بارشی تازه جمعه وارد کشور می شود، هشدار بارش های شدید در 7 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه بارشی تازه جمعه وارد کشور می شود، هشدار بارش های شدید در 7 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید