سامانه بازارگاه ساماندهی شد؛ نرخ هر کیلو مرغ 25 هزار تومان است

به گزارش جعبه مهر، تهران (پانا) - نایب رئیس انجمن مرغداران گوشتی گفت که بنابر ویژگی جدید سامانه بازارگاه، مرغداران می توانند خرید نهاده را به طور مستقیم انجام دهند.

سامانه بازارگاه ساماندهی شد؛ نرخ هر کیلو مرغ 25 هزار تومان است

به گزارش خبرنگاران، حبیب اسداله نژاد نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی درباره آخرین تحولات بازار مرغ اظهار کرد: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری17 هزار و 500 تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی ها 25 هزار تومان است.

وی افزود: اگر تخصیص سهمیه نهاده در زمان مورد نیاز مرغدار انجام شود، شاهد آرامش مرغداران، کاهش قیمت تمام شده و ساماندهی بازار فروش خواهیم بود.

اسداله نژاد ادامه داد: هم اکنون واحد های مرغداری که در حال عرضه مرغ به بازار هستند، تنها 30 تا 40 درصد نهاده ها را با نرخ مصوب تهیه می کنند و مابقی از بازار آزاد تامین شده است که با این وجود امکان عرضه مرغ با نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار وجود ندارد.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی از ساماندهی سامانه بازارگاه خبر داد و گفت: بنابر ویژگی جدیدی که در سامانه بازارگاه ایجاد شده است، این امکان وجود دارد که مرغداران به طور مستقیم خرید خود را از سامانه بازارگاه انجام دهند.

وی افزود: اگرچه سهمیه در نظر گرفته شده، کل نیاز مرغداران برای دوره پرورش را جوابگو نیست، اما تا حدودی نیاز مرغداران را مرتفع کرده است.

به گفته اسداله نژاد، اگر 100 درصد سهمیه مرغداران با نرخ مصوب تامین شود، عرضه مرغ زنده با نرخ 13 هزار تومان و احتساب 10 درصد در اختیار استانداران شدنی است.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه بازار نهاده های دامی تغییر محسوسی نداشته است، بیان نمود: اگر وعده مسئولان در خصوص تامین نهاده ها محقق شود، پیش بینی می شود که قیمت تمام شده تولید و در نهایت نرخ نهایی مرغ در بازار کاهش یابد.

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی کمبودی در عرضه مرغ نداریم، افزود: با توجه به آنکه مرغداران به سبب نوسان نرخ نهاده های دامی جرات جوجه ریزی ندارند و واحد های مرغ مادر به سبب جلوگیری از زیان، جوجه ریزی را حذف کردند، این احتمال وجود دارد که با چالش تامین مرغ برای مقطعی در بازار روبرو شویم که خوشبختانه نگرانی در این زمینه وجود ندارد چرا که ذخایر پشتیبانی امور دام مناسب است.

وی با اشاره به اینکه قیمت جوجه یکروزه در نوسان است، بیان نمود: هم اکنون متوسط قیمت هر قطعه جوجه یکروزه 2 هزار و 500 تومان است که همچنان با نرخ مصوب خود فاصله دارد.

این مقام مسئول در سرانجام درباره آینده بازار مرغ شرح داد: دولت با اتخاذ برخی تدابیر باید مرغداران را به سمت جوجه ریزی سوق دهد، در غیر این صورت با چالش کمبود مرغ در سطح کشور روبرو خواهیم شد.

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 7909

به "سامانه بازارگاه ساماندهی شد؛ نرخ هر کیلو مرغ 25 هزار تومان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه بازارگاه ساماندهی شد؛ نرخ هر کیلو مرغ 25 هزار تومان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید