سلیمانی: زمین اسکواش مجموعه ورزشی انقلاب بعد از 15 سال در اختیار فدراسیون نهاده شد

به گزارش جعبه مهر، رئیس فدراسیون اسکواش گفت: قرارداد فدراسیون اسکواش با شرکت توسعه و تجهیز برای زمین اسکواش مجموعه ورزشی انقلاب بسته شده و بعد از 15 سال این مکان در اختیار فدراسیون خواهد بود.

سلیمانی: زمین اسکواش مجموعه ورزشی انقلاب بعد از 15 سال در اختیار فدراسیون نهاده شد

مسعود سلیمانی رئیس فدراسیون اسکواش در مصاحبه با خبرنگار ، در مورد واگذاری زمین اسکواش مجموعه ورزشی انقلاب به فدراسیون اسکواش گفت: قرارداد فدراسیون اسکواش با شرکت توسعه و تجهیز برای زمین اسکواش مجموعه ورزشی انقلاب بسته شده است و بعد از 15 سال این مکان در اختیار فدراسیون اسکواش خواهد بود. دبیرکل فدراسیون اسکواش را با حفظ سمت به عنوان مدیر باشگاه اسکواش انقلاب انتخاب کردیم.

ریاست بخش فنی استادیوم اسکواش انقلاب به سنایی واگذار شد

او درمورد بخش فنی آموزشگاه اسکواش گفت: با سید محمد سنایی سرمربی تیم ملی اسکواش به توافق رسیدیم تا با تیم مربیگری خودش که از ضیایی، دولتی زاده، کرم پور و حیدری تشکیل شده است، اداره بخش فنی آموزشگاه را با ریاست سنایی برعهده بگیرند.

سلیمانی در مورد تشکیل یک گروه مشاور برای این باشگاه گفت: برای اینکه مدیر باشگاه اسکواش انقلاب تصمیمات را مستقیم نگیرد و افرادی در کنار او باشند که به او یاری نمایند، یک گروه مشاوره تشکیل شده است که شامل سرمربیان تیم های ملی، رئیس کمیته استعداد یابی و 2 نائب رئیس من و یک پیشکسوت است، تا تصمیمات فنی آنها به فدراسیون بیاید و با تائید من اعمال گردد. تائید من به خاطر این است که تصمیمات در راستای چشم انداز فدراسیون برای آینده اسکواش باشد. هدف اصلی باشگاه اسکواش انقلاب، مشتری مداری خواهد بود.

200 میلیون تومان برای بازسازی اولیه این باشگاه هزینه شده است

او در مورد هزینه اولیه برای بازسازی زمین اسکواش مجموعه ورزشی انقلاب گفت: مبلغی حدود 200 میلیون تومان برای بازسازی اولیه این باشگاه هزینه شده است تا این زمین شکل مناسب تری برای برگزاری مسابقات داشته باشد، چون قطعا مکانی که در آن مسابقه می دهید در انگیزه هایتان تاثیر گذار خواهد بود.

سلیمانی در مورد بازسازی این باشگاه ادامه داد: اما آن کار اساسی که باید برای این باشگاه انجام گردد چیزی حدود 700 ، 800 میلیون تومان هزینه خواهد داشت که پول زیادی است و نمی توان در یک مرحله تمام آن را تهیه کرد. برنامه ما این است که به صورت یک کورت، یک کورت کار را جلو ببریم. الماس اسکواش آنجا خواهد بود، جایی که 5 کورت اسکواش به آن اضافه خواهد شد. در این مکان تا 500 نفر تماشاگر می توانند حضور یابند و دوربین تلویزیون هم برای ضبط در این مکان می تواند مستقر گردد.

به دنبال کسب میزبانی مسابقات جهانی اسکواش هستیم

رئیس فدراسیون اسکواش کشورمان درمورد کوشش برای کسب میزبانی مسابقات جهانی اسکواش و برگزاری این مسابقات در مجموعه ورزشی انقلاب گفت: برنامه داریم که تا سال 2021 این مکان را برای میزبانی مسابقات جهانی آماده کنیم.

او درمورد برگزاری مسابقات نشنال کلوز در باشگاه انقلاب گفت: هفته پیش مسابقات نشنال کلوز ثبت جهانی آقا و خانوم همزمان در تهران و استادیوم انقلاب برگزار گردید. جایزه این مسابقات مبلغی به ارزش 20 میلیون تومان بود که 10 میلیون برای قهرمان آقایان و 10 میلیون برای قهرمان بانوان در نظر گرفته شده بود. در قسمت آقایان سجاد زارعیان توانست مقام اول را بدست آورد و در قسمت بانوان فرشته اقتداری به مقام قهرمانی رسید.

دومین دوره مسابقات نشنال کلوز در ساری خواهد بود

سلیمانی در مورد دومین دوره مسابقات نشنال کلوز گفت: دومین دوره مسابقات نشنال کلوز روز 20 آذر به میزبانی شهر ساری برگزار خواهد شد. ثبت نام برای شرکت در این مسابقات در حال اجرا شدن است و اگر تعداد نفرات به حد نصاب برسد (20 نفر به بالا) این مسابقات برگزار خواهد شد. در مسابقات نشنال کلوز جوایز یا باید به شکل دلاری باشد و یا ریالی و ما به علت نوسانات ارزی جوایز را به ریال خواهیم داد. ورزشکاران در این رقابت ها می توانند رنکینگ جهانی خود را بهبود بخشند. جایزه مسابقات ساری 6 میلیون تومان خواهد بود. اگر در مهلت ثبت نام به حد نصاب نرسیم مسابقات را با تاخیر 10 روزه شروع خواهیم کرد.

اردوهای تیم های ملی پایه برگزار خواهد شد

او در مورد برگزاری اردوهای تیم های مختلف ملی گفت: در ماه آذر سال جاری اردوهای تیم های ملی کمتر از 11 سال، کمتر از 15 سال، کمتر از 17 سال و کمتر از 19 سال برگزار خواهد شد. بنده قول داده ام که تیم های ملی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالانمان فعال باشند. ما در گذشته فقط در رده های سنی جوانان و بزرگسالان تیم داشتیم که حال شرایط را تغییر دادیم. از بین این اردوها نفرات برتر انتخاب خواهند شد و تمام تمرکزمان را برای موفقیت ورزشکارانمان در مسابقات قهرمانی آسیا که در اردیبهشت 98 برگزار خواهد شد خواهیم گذاشت.

28 آذر قرعه کشی مسابقات لیگ را انجام خواهیم داد

سلیمانی در مورد برگزاری مراسم قرعه کشی مسابقات لیگ اسکواش و زمان برگزاری آن گفت: قرعه کشی مسابقات لیگ در تاریخ 28 آذر در مجموعه ورزشی انقلاب برگزار خواهد شد. از ابتدای دی ماه مسابقات لیگ شروع خواهد شد و تا اردیبهشت 98 ادامه خواهد داشت. باشگاه های کشورمان سال جاری به خاطر نوسانات اقتصادی کمی با ترس و لرز برای شرکت در مسابقات اقدام کردند به همین علت ما سعی کردیم فرصت بیشتر به آنها برای ثبت نام بدهیم.

اسکواش ورزش اول جزیره کیش است

او درمورد اسکواش جزیره کیش گفت: اسکواش ورزش اول جزیره کیش است به این دلیل که اولین کورت های استاندارد آنجا ساخته شد، اولین میزبانی های آسیایی در این جزیره برگزار گردیده است، بیشتر ملی پوشان کشورمان کیش وند هستند. یک مربی معتبر پاکستانی در این جزیره فعالیت می کرد.

سالن اسکواش جزیره کیش وضعیت مناسبی ندارد

سلیمانی در مورد وضعیت نامناسب اسکواش کیش گفت: الان به مدت یک سال است که سالن اسکواش کیش را با عنوان بازسازی تخریب نموده اند تا بتوانند یک سالن استانداردتر از قبل آماده نمایند. در این یک سال گذشته آجر روی آجر بند نشده است. با اینکه وسایل و تجهیزات لازم تهیه شده است و فقط مانده قرارداد پیمانکار. هفته گذشته با افشار دوست مسئول ورزش جزیره کیش صحبت کردم اعلام کردند که در مدت 20 روز این سالن آماده خواهد شد. من تعهد می دهم که این سال را نمی توان در 20 روز آماده کرد.

اسکواش را اگر از کیش بگیریم ورزش های زیادی برایشان باقی نخواهد ماند

او ادامه داد: بهانه های مختلفی مبنی بر اینکه مدیر عامل تغییر نموده است و از این دست حرف ها زده شده است اما اگر هر بار بخواهیم بگویم الان بیل نداریم، آب نیست ملات درست کنیم و ... کار هیچوقت تمام نخواهد شد. بعدا می گویند در زمان سلیمانی کیش که قطب اسکواش کشورمان بود نابود شد. الان تمام بازیکنان کیش در نقاط مختلف کشور پراکنده شده اند و با تیم های دیگر لیگ برتری قراداد بسته اند. در برنامه قرار بود کورت تمام شیشه ای را در کیش بسازیم و مسابقات جهانی را در آنجا برگزار کنیم که چنین شرایطی پیش آمده و قرار است این کورت ها درمجموع ورزشی انقلاب ساخته گردد. مسئولان جزیره کیش باید خیلی بیشتر از ما نگران اسکواش آنجا باشند. اسکواش را اگر از کیش بگیریم ورزش های زیادی برایشان باقی نخواهد ماند.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 759

به "سلیمانی: زمین اسکواش مجموعه ورزشی انقلاب بعد از 15 سال در اختیار فدراسیون نهاده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلیمانی: زمین اسکواش مجموعه ورزشی انقلاب بعد از 15 سال در اختیار فدراسیون نهاده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید