طرح ترافیک جدید هیچ گره ای از آلودگی هوای تهران باز نکرد

به گزارش جعبه مهر، عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: طرح ترافیک جدید نه تنها گره ای از آلودگی هوای شهر تهران باز نکرد بلکه درآمدهای شهرداری تهران را هم کاهش داد.

طرح ترافیک جدید هیچ گره ای از آلودگی هوای تهران باز نکرد

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، الهام فخاری عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: این روزها تهران و تهرانی ها از آلودگی هوا رنج میبرند.

وی ادامه داد: باید ارزیابی گردد که چرا پلیس راهور که همکار اصلی شهرداری تهران بود امروز در همکاری با شورای شهر و مدیریت شهری مردد شده است.

فخاری گفت: به نظر می رسد دو سال آزمون و خطای طرحهای اشتباه در رابطه با آلودگی هوا باعث شده است که امروز آن همکاری لازم امروز صورت نگیرد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران توضیح داد: طرح ترافیک جدید نه تنها گره از آلودگی هوا باز نکرد بلکه درآمدهای شهرداری تهران را هم کاهش داد آنهم درآمدی که قرار بود صرف امور نوسازی حمل و نقل عمومی تهران شد.

وی ادامه داد: تعطیلی مدارس باعث کاهش 25 درصدی آلودگی هوا می گردد اما آیا این تنها کاری است که می توان انجام. اد.

فخاری گفت: در اداره شهر اینکه نتوانیم با سایر دستگاه ها همکاری کنیم یکی از بزرگترین مسائل مدیریت شهری خواهد بود.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: منابع آلاینده هوای تهران گوناگون است و دستگاه های متولی هم زیاد است اما قرار نیست هر بار که درباره این موضوع حرف می زنیم از ابتدا به سراغ ساخت چرخ برویم.

وی گفت: از دوچرخه سواری شهروندان در تابستان شاد بودیم و فکر میکردیم قرار است در زمستان هم جان سالم به در ببریم در حالی که هیچ کدام از زیرساختهای لازم را فراهم ننموده ایم.

عضو شورای شهر تهران اضافه نمود: امروز در هند و مکزیک آلودگی هوا بیداد می نماید اما آنها با گسترش خودروهای هیبریدی کوشش می نمایند تا آلودگی هوای دهلی را کاهش بدهند

وی ادامه داد: درست است که طرح LEZ طرح بدی نیست و تا حدودی هم خوب است اما آیا ما این طرح را به طور کامل و به صورت استاندارد اجرا نموده ایم یا ناقص و بدون استاندارد؟

فخاری اضافه نمود: به شهرداری تهران تذکر می دهم که صندلی قانونی ندارد که بخواهد در همایش و جشنواره های خود به اعضای شورای شهر تهران جایزه بدهد.

منبع:فارس

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 4276

به "طرح ترافیک جدید هیچ گره ای از آلودگی هوای تهران باز نکرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح ترافیک جدید هیچ گره ای از آلودگی هوای تهران باز نکرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید