طرح کاپ به شبکه سینمای خانگی رسید

به گزارش جعبه مهر، معاون امور اجتماعی و فرهنگی سازمان مدیریت پسماند از پیوستن هنرمندان کشور به طرح کاپ خبر داد.

طرح کاپ به شبکه سینمای خانگی رسید

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، نرگس رجایی معاون امور اجتماعی و فرهنگی سازمان مدیریت پسماند، درباره طرح کاپ اظهارداشت: با توجه به ضرورت ارتقاء فرهنگ جداسازی و تفکیک پسماند خشک از تر در مبدا، که موجب حفظ محیط زیست و کاهش قابل توجه پسماند تولیدی در تهران و کاهش هزینه های شهرداری خواهد شد، ضروری است ضمن ایجاد بستر لازم برای اجرای این طرح، فرهنگسازی مناسب نیز به منظور همراهی شهروندان با این طرح صورت گیرد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی سازمان مدیریت پسماند اضافه نمود: به همین دلیل سال گذشته پس از اطلاع رسانی گسترده در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر و پیوستن بیش از 200 نفر از هنرمندان کشور به طرح کاپ تحت عنوان همیاران کاپ، این بار و در اقدامی جدید نسبت به همکاری با دست اندرکاران فیلم سینمایی فصل فراموشی فریبا جهت پخش در سینمای خانگی کشور اقدام شد.

وی ادامه داد: با توجه به حضور پررنگ سازمان مدیریت پسماند در جشنواره بین المللی فیلم فجر سال گذشته، اهدای جایزه کاپ به فیلم های مروج کاهش پسماند، و برپایی پیشخوان های آموزشی در این زمینه، توانستیم جمع قابل توجهی از هنرمندان را به عنوان همیاران کاپ با خود همراه کنیم.

رجایی اضافه نمود: در این همکاری مشترک مقرر شده موشن و تیزر رئال آموزشی پیرامون طرح شنبه های بدون پسماند در ابتدا و انتهای فیلم پخش و جملات آموزشی مورد نظر بر روی بسته بندی و پوستر فیلم درج شود.

وی بیان داشت: با توجه به اجرایی شدن طرح شنبه های بدون پسماند در شهر تهران و لزوم اطلاع رسانی به شهروندان در این خصوص به منظور مشارکت حداکثری در جمع آوری پسماند های خشک، سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در نظر دارد ضمن بهره گیری از پتانسیل های متعدد موجود در عرصه سینما و رسانه نسبت به افزایش سطح اطلاعات و آگاهی شهروندان تهرانی و حتی سایر شهر و روستا های کشور پیرامون موضوع مهم کاهش پسماند ها اقدام کند.

گفتنی است؛ طرح کاپ در گام نخست با حمایت از فیلم سینمایی فصل فراموشی فریبا ساخته عباس رافعی به شبکه سینمای خانگی کشور پیوست.

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 8268

به "طرح کاپ به شبکه سینمای خانگی رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح کاپ به شبکه سینمای خانگی رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید