علیرضا دبیر: با هیچکس در بحث مبارزه با دوپینگ تعارف نداریم

به گزارش جعبه مهر، به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، علیرضا دبیر با بیان اینکه با انجام گسترده آزمایشات دوپینگ عزم خود را برای مبارزه با این معضل بزرگ جزم کرده، گفت: از زمان آغاز به کار واحد ضد دوپینگ در فدراسیون کشتی، در چهارماه گذشته آزمایشات مربوطه از کشتی گیران در مسابقات مختلف داخلی گرفته شده که تعداد این آزمایشات نزدیک به 2 برابر تست های گرفته شده در مدت زمان مشابه در سال گذشته است.

علیرضا دبیر: با هیچکس در بحث مبارزه با دوپینگ تعارف نداریم

وی گفت: طبق گزارش کمیته پزشکی ورزشی، از آزمایشاتی که از کشتی گیران آزادکار بعمل آمده 15 درصد مثبت شده و 31 درصد از آزمایشات فرنگی کاران مثبت بوده است.

دبیر تأکید کرد: نکته مهم آزمایشات بعمل آمده این است که این نمونه ها در مسابقات داخلی گرفته شده و با جلوگیری از حضور کشتی گیران در رقابت های برون مرزی، فدراسیون کشتی از بروز جرایم نقدی که مبالغ قابل توجهی می باشد، جلوگیری نموده است.

وی اضافه کرد: این آزمایشات از طریق ستاد مبارزه با دوپینگ ایران بعمل آمده اما نهایتاً از طریق سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) بررسی شده و نتایج تأیید شده است و محرومیت هایی برای متخلفان درنظر گرفته شده است و این جریمه ها توسط ما صادر نمی شود و قابل تخفیف نیز نیست.

رئیس فدراسیون کشتی تأکید کرد: با همکاری ستاد مبارزه با دوپینگ ایران در تمامی مسابقات داخلی و بین المللی از جمله مسابقات قهرمانی کشور، لیگ، جام باشگاه های جهان، جام تختی و اردوهای تیم های ملی و حتی جاهایی که اردو نداریم به صورت سرزده با حضور در منزل کشتی گیران، آزمایشات دوپینگ گرفته می شود.

دبیر گفت: سیاست فدراسیون کشتی در زمینه دوپینگ، اعلام اسامی نفرات متخلف می باشد و تمامی کشتی گیرانی که در رده های سنی و رشته های مختلف به اردوهای تیم ملی دعوت می شوند می بایست نسبت به پر کردن یک فرم اقدام نموده و تمامی تبعات و جرایم به وجود آمده از دوپینگ احتمالی که شامل محرومیت از حضور در مسابقات و 10 هزار فرانک اتحادیه جهانی است را برعهده بگیرند.

رئیس فدارسیون کشتی گفت: با توافقی که با ستاد مبارزه با دوپینگ ایران داریم، این آزمایشات در سال 99 بیشتر خواهد شد، و با هیچکس تعارف نداریم و هرکس تخلف کند اسمش را روی سایت قرار می دهیم.

دبیر شرح داد: البته ما در بحث آموزش کشتی گیران و مربیان در مورد مسائل دوپینگ برنامه هایی را در دستور کار داریم تا آگاهی رسانی لازم به آنها در این زمینه داده شود.

وی در خاتمه با تأکید بر اینکه فدراسیون به جد به دنبال برخورد با کسانی است که دوپینگ می کنند، گفت: تمام هدف فدراسیون کشتی از انجام آزمایشات گسترده، عاری شدن این رشته از معضل بزرگ دوپینگ است و امیدوارم که با تداوم این راه و حمایت همه جانبه فدراسیون، هرچه زودتر به این هدف بزرگ دست یابیم و ریشه دوپینگ را خشک کنیم.

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 6172

به "علیرضا دبیر: با هیچکس در بحث مبارزه با دوپینگ تعارف نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علیرضا دبیر: با هیچکس در بحث مبارزه با دوپینگ تعارف نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید