وزیر بهداشت: برخی محدودیت ها برای افراد واکسینه برداشته می شود، پیش بینی بازگشایی مدارس در آبان و آذر

به گزارش جعبه مهر، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: حدود یک سال و نیم است که مدارس تعطیل است و به صورت حضوری برگزار نمی شد و طبیعی است با واکسیناسیون دانش آموزان و معلمان، بازگشایی راحت تر انجام می شود.

وزیر بهداشت: برخی محدودیت ها برای افراد واکسینه برداشته می شود، پیش بینی بازگشایی مدارس در آبان و آذر

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، بهرام عین اللهی در حاشیه بهره برداری از 50 طرح بیمارستانی، بهداشتی و درمانی برکت در سراسر کشور اضافه نمود: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از نهاد های انقلابی است که در جهت برطرف مشکل محرومان کشور فعالیت می کند و اقدامات انقلابی را در حوزه های مختلف انجام می دهد.

وی اضافه نمود: یکی از مسائل منطقه ها محروم، امکانات اندک حوزه سلامت است و امروز خوشبختانه 50 طرح حوزه سلامت در منطقه ها محروم کشور به بهره برداری رسید و امیدواریم که با افتتاح این طرح ها، بخشی از مسائل مردم در منطقه ها محروم را برطرف کنیم. این طرح ها حتما ادامه خواهد یافت.

وزیر بهداشت تاکید کرد: امروز مردم برکت را بهتر می شناسند، چون خیلی از مردم، مشتاق تزریق واکسن کووایران برکت هستند که این واکسن از طریق نهادی انقلابی و جهادی و با تلاش مجاهدانه دانشمندان ایرانی، در مدتی کوتاه ساخته شده و یکی از واکسن های با کیفیت کشور و دنیا است. علاوه بر ساخت واکسن، بنیاد برکت سال های زیادی است که در محرومیت زدایی فعال است و در حوزه دارویی هم موفقیت های قابل توجهی داشته است.

دکتر عین اللهی اظهار داشت: از دکتر مخبر که 14 سال در ستاد اجرایی فعالیت انقلابی و جهادی داشته که منجر به دستاورد های بی شماری از جمله تولید واکسن برکت، دارو های مختلف و فعالیت های محرومیت زدایی شده است، تقدیر می کنیم.

برخی محدودیت ها برای افراد واکسینه برداشته می شود

وی گفت: دیروز در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، رییس جمهور در مورد مدیریت هوشمند کرونا صحبت کرد. در این طرح در پی این هستیم که برخی از محدودیت ها را برای افرادی که واکسن تزریق کرده اند، برداریم و مردم راحت تر بتواند به زندگی و کسب و کار خود بپردازند.

وزیر بهداشت اضافه نمود: یکی از افتخارات وزارت بهداشت، همراهی و همکاری دستگاه ها، ارگان ها و سازمان های مختلف با این وزارتخانه است و امروز در واکسیناسیون می بینید که همه دستگاه ها و گروه های مردمی، جهادی و داوطلب به وزارت بهداشت کمک می کنند.

پیش بینی بازگشایی مدارس در آبان و آذر

عین اللهی ادامه داد: حدود یک سال و نیم است که مدارس تعطیل است و به صورت حضوری برگزار نمی شد و طبیعی است با واکسیناسیون دانش آموزان و معلمان، بازگشایی راحت تر انجام می شود. پیش بینی می شود که مقطع ماز طریقه از اواسط آبان ماه و مقطع دبستان پس از انجام بررسی های کارشناسی و احتمالا در آذرماه، بازگشایی شوند.

برگزاری بازی ایران و کره جنوبی با حضور دو دزی ها

وزیر بهداشت گفت: بازی تیم های ملی فوتبال ایران و کره جنوبی با حضور تعداد محدودی از هواداران برگزار می شود البته این افراد باید دو دُز واکسن کرونا را تزریق کرده باشند.

سالمندی، علامت خطر برای کشور

وی ادامه داد: متاسفانه رشد جمعیت در کشور، فرایند مناسبی نداشته که علامت خطر برای کشور است. کشوری که به سمت سالمندی می رود، با مسائل زیادی روبرو خواهد شد. بخشی از اقدامات مربوط به رشد جمعیت مانند درمان زوجین نابارور، مربوط به وزارت بهداشت است، اما با همکاری همه ارگان های موثر و کنندگان مجلس، امیدواریم با طرح های تشویقی که ارائه می شود بتوانیم شاهد رشد مناسب جمعیت در کشور باشیم

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 10916

به "وزیر بهداشت: برخی محدودیت ها برای افراد واکسینه برداشته می شود، پیش بینی بازگشایی مدارس در آبان و آذر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر بهداشت: برخی محدودیت ها برای افراد واکسینه برداشته می شود، پیش بینی بازگشایی مدارس در آبان و آذر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید