فعالیت سامانه بارشی در کشور، تهران بارانی می گردد

به گزارش جعبه مهر، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به فعالیت سامانه بارشی در کشور از بارش باران در تهران اطلاع داد.

فعالیت سامانه بارشی در کشور، تهران بارانی می گردد

صادق ضیاییان در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه براساس تحلیل آخرین خروجی مدل ها و نقشه های هواشناسی طی 24 ساعت آینده بارش باران در سواحل دریای خزر و بخش هایی از شمال شرق کشور ادامه دارد، اظهار کرد: طی فردا (25 آبان ماه) بارش در سواحل دریای خزر، دامنه های البرز و بخش هایی از جنوب غرب و جنوب کشور رخ می دهد.

وی ادامه داد: طی روز یکشنبه (26 آبان ماه) نیز برای جنوب غرب و جنوب کشور رگبار باران، گاهی همراه با رعد و برق و در دامنه های البرز، زاگرس و سواحل دریای خزر بارش باران پیش بینی می گردد.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه بارش در این مناطق ادامه دارد و به مناطق مرکزی کشور نیز کشیده می گردد، توضیح داد: طی روز سه شنبه (28 آبان ماه) بارش در غرب سواحل و جنوب غرب تضعیف می گردد اما به مناطقی از شرق و شمال شرق کشور نیز می رسد.

به گفته ضیاییان بارش در مناطق سردسیر و کوهستانی به شکل برف است همچنین سواحل غربی دریای خزر از امروز دوشنبه (24 تا 26 آبان ماه) و مرکز و غرب خلیج فارس طی روزهای یکشنبه و دوشنبه (26 و 27 آبان ماه) مواج است.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در خاتمه درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (25 آبان ماه) ابری، همراه با رگبار باران و گاهی وزش باد با حداقل دمای چهار و حداکثر دمای 10 درجه سانتیگراد و طی روز یکشنبه (26 آبان ماه) نیز نیمه ابری و همراه با بارش پراکنده و حداقل دمای پنج و حداکثر دمای 11 درجه سانیتگراد پیش بینی می گردد.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 3975

به "فعالیت سامانه بارشی در کشور، تهران بارانی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت سامانه بارشی در کشور، تهران بارانی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید