مخالفان ترامپ در لندن برنامه ویژه برای مراسم استقبال برگزار می نمایند

به گزارش جعبه مهر، ایرنا نوشت: همزمان با نزدیک شدن به سفر رئیس جمهوری آمریکا به لندن، هزاران تن از مردم انگلیس در کنار گروه ها و کارزارهای تبلیغاتی ضد ترامپ برای شرکت در تظاهرات اعتراضی در لندن اعلام آمادگی نموده اند.

مخالفان ترامپ در لندن برنامه ویژه برای مراسم استقبال برگزار می نمایند

کارزار مدنی ائتلاف توقف ترامپ که یکی از اصلی ترین نهادهای مخالف سفر رئیس جمهوری آمریکا به لندن به شمار می رود با انتشار پیغامی در فیس بوک، از مردم خواست تا مانند سال گذشته در تظاهرات پرازدحام علیه ترامپ شرکت نمایند. این نهاد مدنی میخواهد تا چهاردهم خرداد، همزمان با دومین روز از سفر رئیس جمهوری آمریکا به انگلیس، تظاهرات گسترده ای را از میدان مشهور ترافالگار در قلب لندن تا جایی که او حضور داشته باشد، برگزار کند.

در این بیانیه آمده است: بگذارید به او نشان دهیم درباره سیاست های نفرت انگیزش چه فکر می کنیم. به خیابان ها سرازیر می شویم تا جلوی نفرت، کوته فکری و نژادپرستی را بگیریم.این بیانیه همچنین از ترزا می نخست وزیر انگلیس به دلیل دعوت رسمی از ترامپ به لندن انتقاد نموده و از به عنوان دنباله رو سیاست های سمی ترامپ یادنموده است.

طبق آخرین آمار منتشرشده در فیس بوک تاکنون بیش از 32 هزار مشترک فیس بوک علاقه مندی خود را برای شرکت در این تظاهرات ابراز نموده و از این میزان 7 هزار تن مشارکت خود را تائید نموده اند.سایر فعالان ضد ترامپ هم با انتشار پیغام هایی در اعلام مخالفت خود با این سفر به استقبال هشتک نه به ترامپ رفتند.

در آخرین سفر ترامپ به لندن، بیش از 200 هزار معترض در خیابان های مرکزی شهر لندن دست به تظاهرات زدند و شعارهایی را علیه ترامپ و رابطه ویژه لندن و واشنگتن سر دادند.آن ها علاوه بر شعارنوشته ها و پارچه نوشته هایی که در دست داشتند، بادکنک غول پیکر و تمسخرآمیز ترامپ را که به شکلی کودکی عصبانی طراحی شده بود، حمل می کردند.

در همین پیوند گزارش ها حاکی است یک فعال مدنی از شهر فیلادلفیا آمریکا، روبات مشابه به ترامپ را که روی دستشویی طلایی نشسته سفارش داده تا به دست معترضان در انگلیس برسد.دون لیس با این اقدام می خواهد به جهانیان نشان بدهد که ترامپ مایه شرمندگی مردم امریکا می باشد.این روبات 5 متری در آینده نزدیک از ولایت سیچوآن چین به شهر لندن منتقل خواهد شد.در این شیء هنری، ترامپ روی دستشویی طلایی نشسته، توییت می نویسد و بعضی از جملات کلیشه ای خود را همچون شکار جادوگر، اخبار جعلی، بدون دسیسه را بیان می نماید.

هم زمان، اختلاف نظرها درباره آنچه افتخار سخنرانی ترامپ در مجلس انگلیس خوانده می گردد بالاگرفته است. رئیس مجلس عوام انگلیس با سخنرانی ترامپ در مجلس مخالفت است و تعدادی از نمایندگان مجلس هم با تنظیم لایحه ای مخالفت خود را با حضور ترامپ در مجلس اعلام نموده اند.

بر اساس برنامه اعلام شده ترامپ سوم ژوئن (13 خرداد) به لندن سفر می نماید و دو روز اقامت خواهد داشت. این سفر به دعوت ملکه انگلیس انجام می گردد و رئیس جمهور آمریکا و همسرش، ملانیا ترامپ، مهمان ملکه خواهند بود.

نکته قابل توجه این است که ترزا می میخواهد تا سوم ژوئن، طرح دولت درباره نحوه خروج از اتحادیه اروپا را دوباره در مجلس به رأی گذاشته و اگر با آن موافقت شد از مقام خود کناره گیری کند. او همچنین قبول نموده که در صورت مخالفت مجلس، بلافاصله تاریخ استعفایش را اعلام کند. درحالی که ترامپ مهمان ملکه خواهد بود، بعضی ناظران، اقدام دولت انگلیس را نوعی دهن کجی به رئیس جمهوری آمریکا تلقی می نمایند.

2323

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 1790

به "مخالفان ترامپ در لندن برنامه ویژه برای مراسم استقبال برگزار می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفان ترامپ در لندن برنامه ویژه برای مراسم استقبال برگزار می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید