معرفی جاذبه های گردشگری و صنایع دستی استان سمنان در شبکه العالم

به گزارش جعبه مهر، جاذبه های گردشگری و صنایع دستی استان سمنان در برنامه صباح جدید شبکه العالم معرفی شد.

معرفی جاذبه های گردشگری و صنایع دستی استان سمنان در شبکه العالم

به گزارش خبرنگاران یه نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان، این برنامه صبح امروز دوشنبه 16 تیرماه، به صورت زنده و با حضور مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان و هنرمندان استان از جمله سیده فاطمه خادمیان، محمد اسماعیل صبوری، سپیده صبوری و شاهرخ پوری برگزار گشت.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان در این برنامه با معرفی جاذبه های گردشگری استان سمنان گفت: استان سمنان دارای آثار تاریخی متعدد و منحصربه فرد است که سابقه ساخت بسیاری از این آثار به بیش از هفت هزار سال قبل نیز بازمی گردد.

مهدی جمال از جمله قابلیت های گردشگری استان سمنان را گردشگری سلامت و برخورداری استان از تنوع اقلیمی و چشمه های معدنی آب گرم بیان نمود و اضافه نمود: این استان در زمینه گردشگری مذهبی نیز فعال است و سالانه خیل عظیمی از زائران حرم مطهر امام رضا(ع) از جاده های این استان عبور می کنند.

او بیان نمود: این اداره کل با معرفی جاذبه های استان و برگزاری جشنواره های متعدد و... استان را به عنوان مقصد سفر برای گردشگران معرفی می کند.

جمال یکی از ویژگی های استان سمنان را مهمان نوازی مردم این استان معرفی کرد و گفت: از دیگر ویژگی های این استان تنوع لهجه و زبان در نقاط مختلف استان است به طوری که این استان به جزیره لهجه ها معروف است.

او به برگزاری جشنواره ملی عشایر ایل سنگسر در سال گذشته در این استان اشاره کرد و اضافه نمود: تولید بیش از 30 نوع محصول لبنی از شیر توسط عشایر ایل سنگسر، برخورداری از طولانی ترین جهت کوچ عشایر جهان و... از جمله ویژگی های مردم این منطقه است.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان با اشاره به اینکه یکی از قابلیت های استان سمنان، گردشگری عرفانی است، گفت: این استان زادگاه عرفای بزرگی از جمله سلطان العارفین بایزید بسطامی، شیخ ابوالحسن خرقانی و شیخ علاءالدوله سمنانی و... است.

جمال تاکید کرد: گردشگران با سفر به این استان و جاذبه های طبیعی منحصر به فرد از جمله جنگل ابر شاهرود که در فهرست جهانی ثبت شده است، می توانند خاطرات ماندگاری را برای خود رقم بزنند.

سیده فاطمه خادمیان بانوی هنرمند استان با اثر شال شماره دوزی پیروز به دریافت مهر اصالت یونسکو در برنامه داوری نشان بین المللی صنایع دستی 2016 شده است و تا به امروز پیروز به دریافت سه نشان ملی صنایع دستی شده است.

شاهرخ پوری نیز از تولیدکنندگان خلاق نمد در استان سمنان است و آثار او تا به امروز پیروز به دریافت مهر اصالت یونسکو و نشان ملی شده است.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: میراث آریا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 6669

به "معرفی جاذبه های گردشگری و صنایع دستی استان سمنان در شبکه العالم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی جاذبه های گردشگری و صنایع دستی استان سمنان در شبکه العالم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید