مقاله: پارک جینگ شان پکن (چین)

به گزارش جعبه مهر، در شمال تپه های پارک جینگ شان سالن شوهوانگ قرار دارد؛ اینجا در اصل مکانی بود که در دوران گذشته پادشاهان سلسله کینگ به اجدادشان ادای احترام می کردند. تصویر برخی از امپراتورها همچنان در این سالن وجود دارند. در شرق سالن شوهوانگ سالن یونگسی (سالن گمشده) قرار دارد، جایی که پیکر پادشاهان و ملکه های سلسله های باستانی چینی در آنجا دفن شده اند. غیر از جاذبه های تاریخی، پارک جینگ شان پکن فرصتی عالی به مسافران تور چین می دهد تا در فضایی فوق العاده سرسبز و پر درخت کمی از هیاهوی شهر دور شوند. این پارک بزرگترین باغ گل صدتومانی در کل شهر را در خود جای داده است. هر سال در ماه می حدود 20 هزار کل صد تومانی از 200 گونه مختلف در اینجا شکوفه می دهند و یک منظره فوق العاده تماشایی و رویایی را پدید می آورند.

مقاله: پارک جینگ شان پکن (چین)

مسافران تور چین برای رسیدن به پارک جینگ شان می توانند از وسایل نقلیه عمومی شهر از جمله اتوبوس ها و مترو پکن استفاده کنند. شما می توانید اتوبوس های خط 58 را سوار شده و برای رسیدن به دروازه های غربی، شمالی، شرقی و جنوبی پارک به ترتیب در ایستگاه های ژیبان شیائو، جینگ شان هوجیه، جینگ شان دونگمن و گوگونگ پیاده شوید. با مترو می توانید قطارهای خط 8 را سوار شده و در ایستگاه شیچاهای پیاده شوید. از خروجی C بیرون بیایید و حدود 1 کیلومتر به سمت جنوب پیاده روی کنید تا به دروازه شمالی پارک جینگ شان بروید. شما همچنین می توانید از محل ایستگاه تا ورودی پارک را با اتوبوس های شماره 5، 60، 82، 107، 124 یا اتوبوس گردشگری شماره 3 بپیمایید.

در دوره سلسله های یوان (1271 تا 1368 میلادی)، مینگ (1368 تا 1644) و کینگ (1644 تا 1911)، پارک جینگ شان پکن به عنوان یک باغ سلطنتی استفاده می شد. البته در دوره سلسله مینگ بود که پارک سر و شکل اصلی خود را پیدا کرد؛ درختان میوه بسیاری کاشته و تعداد زیادی قصر و عمارت در داخل پارک ساخته شدند. به همین خاطر این پارک همواره محل مورد علاقه اعضای خانواده سلطنتی برای تفریح، گذراندن اوقات فراغت و انجام کارهایی مانند شکار بود. در سال 1928 پارک به روی عموم مردم باز شد. از 1949 به آن سو پارک به طور کامل بازسازی شد؛ مسیرها سنگ فرش و بیشتر ساختمان های داخل پارک بازسازی و مرمت شدند. امروزه پارک جینگ شان پکن یکی از زیباترین جاذبه های کل کشور و یکی از بایدهای بازدیدها برای هر کسی است که به تور چین می رود.

منبع مقاله: پارک جینگ شان پکن (چین)

انتشار: 7 بهمن 1400 بروزرسانی: 7 بهمن 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 11030

به "مقاله: پارک جینگ شان پکن (چین)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: پارک جینگ شان پکن (چین)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید