نخستین آزمایشگاه گوهرشناسی راه اندازی شد

به گزارش جعبه مهر، رئیس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار جواهرات و سنگ های قیمتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از راه اندازی نخستین آزمایشگاه گوهر شناسی با موضوع فیروزه نیشابور توسط کانون اطلاع داد.

نخستین آزمایشگاه گوهرشناسی راه اندازی شد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمد جواد پیشبین رئیس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار جواهرات و سنگ های قیمتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اعلام این خبر بیان نمود: فراوری بیش از 6 هزار کیلو گرم نگین فیروزه نیشابور در سال و وجود فیروزه های تقلبی و غیر نیشابور با کیفیت پایین دلایل لازم برای شناسنامه دار کردن فیروزه نیشابور به عنوان یک برند جهانی را نشان می دهد.

پیشبین ادامه داد: به همین دلیل کانون با همکاری جمعی از متخصصان پیروز به تدوین استاندارد درجه بندی فیروزه در سال گذشته شد که در تحقیقات صنعتی و استاندارد ایران ثبت ملی شده است. این آزمایشگاه نیز برای صدور شناسنامه تمام گوهر سنگ ها با موضوع فیروزه و امکان شناسایی آنها همزمان با سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به نیشابور فعالیت خود را شروع کرد.

وی همچنین بیان نمود: تفکیک فیروزه اصل و تقلبی، ایجاد اعتماد در بازار و به خصوص توریست های علاقمند به فیروزه، بهبود فضای کسب و کار و معرفی بهتر و علمی فیروزه نیشابور در سطح ملی و بین المللی از تاثیرات راه اندازی این آزمایشگاه در مرکز رشد نیشابور است.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 2339

به "نخستین آزمایشگاه گوهرشناسی راه اندازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین آزمایشگاه گوهرشناسی راه اندازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید