نشست مجمع جهانی اقتصاد به تعویق افتاد

به گزارش جعبه مهر، مجمع جهانی اقتصاد با صدور بیانیه ای اظهار داشت که اجلاس بعدی با توجه به شیوع کرونا و لزوم رعایت نکات ایمنی برای کاستن از سرعت شیوع بیماری به تابستان سال آینده موکول خواهد شد. پیش از این قرار بود اجلاس بعدی در ماه ژانویه (زمستان امسال) در شهر داووس سوئیس برگزار شود.

نشست مجمع جهانی اقتصاد به تعویق افتاد

آدریان مونک- مدیر روابط عمومی این مجمع با بیان اینکه اتخاذ این تصمیم ساده نبوده است اضافه کرد: نیاز است که شمار زیادی از رهبران و اقتصاددانان برای شرکت در این اجلاس گرد هم ایند که این تجمع از نظر مسائل بهداشتی ایمن نبود. به گفته مونک دستورالعمل اجلاس بعدی، احیای اقتصاد جهانی و باز تعریف جهت رشد با توجه به بحران ناشی از کرونا خواهد بود.

مجمع جهانی اقتصاد که به صورت سالانه در شهر داووس برگزار می شود، معتبرترین اجلاس سالانه جهانی در حوزه اقتصادی در جهان است و مدیران شرکت های بزرگ در کنار مقامات سیاسی به تبیین راهکارها و مواضع خود می پردازند.

طبق اعلام مجمع جهانی اقتصاد، قرار است در ماه ژانویه یک مجمع دیجیتالی برگزار شود که در آن رهبران کشورهای مختلف در کنار مدیران شرکت های بزرگ از طریق ویدئوکنفرانس با یکدیگر تبادل نظر کنند. این مجمع هم چنین اضافه کرده است تصمیم گیری در خصوص تاریخ دقیق برگزاری مجمع به شکل حضوری در سریع ترین زمان ممکن انجام خواهد شد اما پیش از آن باید نسبت به سلامت و ایمنی میهمانان اطمینان حاصل شود.

تعویق مجمع جهانی اقتصاد در شرایطی رخ می دهد که سال گذشته نیز اختلاف نظر بین رهبران جهان بر سر مسائل مختلف باعث شده بود شماری از آن ها شرکت در این اجلاس را تحریم کنند. از جمله این مقامات می توان به دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا و بوریس جانسون- نخست وزیر انگلیس اشاره کرد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 19 مهر 1399 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 7221

به "نشست مجمع جهانی اقتصاد به تعویق افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست مجمع جهانی اقتصاد به تعویق افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید