نقض مجدد حریم هوایی یونان از سوی هواپیماهای نظامی ترکیه

به گزارش جعبه مهر، وزارت دفاع یونان مدعی شد که جنگنده های اف-16 و هواپیماهای تجسسی ترکیه روز آدینه در چند نوبت حریم هوایی یونان را بر فراز دریای اژه نقض کردند.

نقض مجدد حریم هوایی یونان از سوی هواپیماهای نظامی ترکیه

سفر با تور یونان ارزان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید.

به گزارش گروه بین الملل جعبه مهر، وزارت دفاع یونان مدعی شد که جنگنده ها و هواپیماهای نظامی ارتش ترکیه روز آدینه حریم هوایی این کشور را نقض کردند.

به نوشته شماره شنبه وبگاه پاریکیاکی مقام های وزارت دفاع یونان مدعی شدند که هواپیماهای ارتش ترکیه روز آدینه 30 بار حریم هوایی یونان در شمال شرقی، مرکز و جنوب شرقی دریای اژه را نقض کردند.

یونان و ترکیه بر سر مالکیت بر تعدادی از جزایر سنگی و فلات قاره بین مرزهای آبی در دریای مدیترانه و اژه اختلاف دارند و بارها همدیگر را به نقض حریم هوایی یکدیگر متهم نموده اند.

به نوشته وبگاه پاریکیاکی، مقام های وزارت دفاع یونان گفتند که در جریان ماموریت هوایی ارتش ترکیه، دو فروند جنگنده اف-16 و دو فروند تجسسی سی ان-235 حضور داشتند.

آنطور که این منابع ادعا کردند هواپیماهای نظامی ترکیه در روز آدینه نیز در سه نوبت وارد منطقه اطلاعات پروازی آتن شدند. وزارت دفاع یونان از رهگیری هواپیماهای ترکیه و برخورد با آن ها مطابق قوانین بین المللی اطلاع داد.

چندی قبل نیز گروهی از جنگنده های اف -16 نیروی هوایی ترکیه با پرواز بر فراز جزیره فارماکونیسی حریم هوایی یونان را نقض کردند. (جزئیات بیشتر)

وزیر دفاع یونان نیز حین برگزاری رزمایشی در دریای اژه، از ترکیه به عنوان دشمن یاد کرد و از استقرار 3500 نظامی این کشور در جزایر یونان واقع در دریای اژه اطلاع داد.

یونان همراه با قبرس بخاطر عملیات حفاری ترکیه در دریای مدیترانه نیز با این کشور اختلاف دارند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مهر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 2855

به "نقض مجدد حریم هوایی یونان از سوی هواپیماهای نظامی ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقض مجدد حریم هوایی یونان از سوی هواپیماهای نظامی ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید