نگاهی متفاوت به عجیب ترین مرغ و خروس های جهان

به گزارش جعبه مهر، الکس تن ناپل، عکاس پرتره در هلند سورپرایز حیرت آوری را تدارک دیده و جوجه ها و خروس های لهستانی را به صف می کشد تا تصاویری متفاوت و زیبا از آنها ثبت کند. خود او در این رابطه گفته:من این حیوانات را شاهکارهای هنری در حال راه رفتن می دانم. مرغ، به چشم من، صرفا یک حیوان تخمگذار نیست.

نگاهی متفاوت به عجیب ترین مرغ و خروس های جهان

به گزارش خبرآنلاین، الکس تن ناپل از سال 2014 در جستجوی گونه های خاص مرغ و خروس در هلند است و با الهام از ملکیور دی هوندکوتیر، هنرمند هلندی که در قرن 17 می زیست و به خاطر آثار هنری حیرت آوری که از پرندگان خلق نموده بود معروفیت دارد، تصاویر مجذوب نمایندهی را از مرغ و خروس ها ثبت می نماید. او با طراحی یک پس زمینه خاص، نورپردازی گیرا و صحنه ای شبیه به یک راهرو، مرغ و خروس ها را از قفس خارج نموده و در فضایی تازه و مجذوب نماینده از آنها عکس می گیرد.

او در این رابطه گفته:حسی که امیدوارم از این عکس ها منتقل گردد، این است که خروس ها و مرغ ها می توانند افتخار نمایند که موجودات بامزه ای هستند. آنها می توانند مثل ژیمناست ها یا بالرین ها باشند. این چیزی است که کمتر کسی در خصوص این پرندگان حس می نماید.

تصویر سمت چپ: ممکن است به نظر برسد که این خروس لهستانی صورت ندارد؛ ولی واقعیت این است که چهره اش را از دوربین پنهان نموده است

تصویر سمت راست: این خروس جنگی هلندی، مثل خواننده ای که در حال ارائه یک آهنگ نمایشی است، از فرصت بهره برده تا زیر آواز بزند.

تن ناپل گفت:مرغهای لهستانی در مقایسه با انسان ها، واقعا مدل های شکیبای هستند.

تصویر سمت چپ: خروس های لهستانی و شیک، برای مسابقات پرورش داده می شوند و نه مصرف خوراکی انسان ها

تصویر سمت راست: محققان براین باورند که انسان ها بین 7000 تا 10 هزار سال پیش مرغ و خروس ها را اهلی کردند. در تصویر یک مرغ لهستانی را مشاهده می کنید.

در این مسیر، توجه تن ناپل به این موضوع جلب شد که اگر چه هر حیوان، ویژگی های خاص خودش دارد ولی بعضی الگوها در طول پروژه عکاسی او از حیوانات، ظهور می کردند. به گفته او، خروس ها یا جوجه های نر تدریجا رشد نموده و با ابهت می شدند. ولی جوجه های ماده بیشتر توجه او را جلب نموده بودند: من عاشق مرغ ها هستم؛ آنها خیلی آسیب پذیر و شنماینده اند و با من به گونه ای رفتار می نمایند که می خواهم از آنها محافظت کنم.

تصویر سمت چپ: خروس لهستانی که به نظر یک شال شیک به سر نموده و عکس پرتره می گیرد

تصویر سمت راست: مرغ لهستانی که به خاطر الگوهای رنگی و شکل های خاص پرهایشان پرورش داده می شوند.

تصویر سمت چپ: تن ناپل حدودا ده سال پیش برای اولین بار، زمانی که در کوه های پیرنه چادر زده بود، با این گونه از مرغ روبرو شد و همان جا احساس ویژه ای نسبت به این گونه پرندگان پیدا کرد و تصمیم گرفت تا به عکاسی از مرغ و خروس ها بپردازد. در این تصویر یک جوجه لهستانی را مشاهده می کنید.

تصویر سمت راست: انجمن اروپایی پرورش دهندگان طیور، کبوتر و خرگوش، بیش از 100 نژاد از مرغ را از مرغ لهستانی گرفته(این تصویر) تا خروس جنگی هلندی و مرغ برابانتر را شناسایی نموده است.

تن ناپل که متخصص عکاسی پرتره است، حدود 25 سال از بچه ها و افراد مسن عکاسی پرتره می کرد. اما حالا به گفته او، مرغ و خروس ها، اشتیاق او برای این سبک عکاسی را برانگیخته اند: من نمی توانم مرغ و خروس ها را راهنمایی کنم. باید شکیبا باشم و منتظر بمانم تا آنها با ژست های خاص، خودشان را به نمایش بگذارند. هر ژستی که آنها مقابل دوربین می گیرند، یک هدیه ویژه است.

گرچه تن ناپل، از زمانی که عکاسی از مرغ و خروس ها را شروع کرد، گهگاهی سعی می کرد تا از سوژه های دیگر نیز عکاسی کند ولی هیچ چیز به میزان این گونه از پرندگان برای او مجذوب نماینده نبوده.

منبع: National Geographic

منبع: فرارو
انتشار: 7 بهمن 1401 بروزرسانی: 7 بهمن 1401 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 11293

به "نگاهی متفاوت به عجیب ترین مرغ و خروس های جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاهی متفاوت به عجیب ترین مرغ و خروس های جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید