هشدار: بیماران بحرانی مبتلا به کووید 19 مراقب باشند!

به گزارش جعبه مهر، نتایج یک پژوهش حکایت از آن دارد که بیماران مبتلا به کووید 19 که در شرایط بحرانی هستند، به میزان قابل توجهی بیش از سایر مبتلایان به این بیماری در معرض ایست قلبی هستند.

هشدار: بیماران بحرانی مبتلا به کووید 19 مراقب باشند!

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی جعبه مهر به نقل از شینهوا، نتایج یک پژوهش که به تازگی اجرا شده حکایت از آن دارد که بیماران مبتلا به کووید 19 که در شرایط بحرانی هستند، به میزان قابل توجهی بیش از سایر مبتلایان به این بیماری در معرض ایست قلبی هستند.

محققان دریافتند، مبتلایان به کووید 19 که در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند، 10 برابر بیشتر از سایر افراد ممکن است دچار ایست یا اختلال ریتم قلبی شوند.

برای ارزیابی خطر و بروز ایست قلبی و آریتمی در بیماران بستری با COVID-19، محققان دانشکده پزشکی دانشگاه پنسیلوانیا در پرلمن، 700 بیمار مبتلا به COVID-19 را که از اوایل ماه مارس و اواسط ماه مه در بیمارستان دانشگاه بستری بودند، ارزیابی کردند.

آنها 53 مورد آریتمی را شناسایی کردند؛ 9 بیمار که دچار ایست قلبی شده اند، 25 بیمار که دچار فیبریلاسیون دهلیزی شده بودند و نیاز به درمان داشتند، 9 بیمار با اختلال آریتمی قابل توجه و 10 مورد تاکی کاردی بطنی غیر پایدار شناسایی شدند.

از 700 بیمار بستری در بیمارستان، حدود 11 درصد در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند.

براساس این مطالعه، یافته های جدید شفافیت بیشتری را در مورد نقش ویروس کرونا در بروز بیماری های قلبی به ویژه آنهایی که در شرایط بحرانی هستند را ارائه می دهد.

راجات دئو، نویسنده ارشد این پژوهش گفت: تحقیقات بیشتری لازم است تا ارتباط این دو بیماری با یکدیگر کشف شود.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 6573

به "هشدار: بیماران بحرانی مبتلا به کووید 19 مراقب باشند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار: بیماران بحرانی مبتلا به کووید 19 مراقب باشند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید