هشدار کارشناسان استرالیایی درباره کوآلاها

به گزارش جعبه مهر، نتایج یک مطالعه زیست محیطی پیش بینی کرده است که تا پیش از سال 2050 میلادی جمعیت کوآلاها در ایالت نیوساوث ولزِ استرالیا منقرض می شود.

هشدار کارشناسان استرالیایی درباره کوآلاها

به گزارش خبرنگاران، در بررسی گروهی از کارشناسان حیات وحشِ این کشور آمده است: درصورتیکه دولت استرالیا اقدامی در راستای جلوگیری از نابودی زیستگاه های طبیعی کوآلاها اتخاذ نکند، این گونه جانوری پیش از سال 2050 در ایالت نیوساوث ولز منقرض می شود.

همچنین بررسی های اولیه حاکی از آن است که برآورد دولت استرالیا مبنی بر اینکه 36 هزار کوآلا در ایالت نیوساوث ولز وجود دارند، منسوخ و غیرقابل اعتماد است.

در این گزارش تاکید شده است: نابودی زیستگاه های طبیعی، اصلی ترین تهدیدی است که بقای این گونه جانوری را تهدید می کند و قطع درختان و پاکسازی زیستگاه ها در این منطقه به دست انسان ها همچنان ادامه دارد.

همچنین به گفته محققان، نابودی زیستگاه های طبیعی در کنار آتش سوزی های جنگلی 20-2019 موجب شد به طور تقریبی 24 درصد از زیستگاه های کوآلاها در مناطق عمومی تحت تاثیر قرار گیرد. همچنین در برخی از مناطق حدود 81 درصد از زیستگاه های این جانوران در آتش سوخته است.

به گفته محققان، تغییرات اقلیمی شدت تهدیدهای متوجه گونه های جانوری همچون خشکسالی و آتش سوزی را افزایش داده است.

به نوشته روزنامه گاردین، در این گزارش آمده است: با توجه به مقیاس خسارت ناشی از آتش سوزی احتمال می رود که جمعیت کوآلاها قبل از سال 2050 در ایالت نیوساوث ولز منقرض شوند و اقدام فوری دولت برای حفاظت از زیستگاه این گونه جانوری و بر طرف ساختن تهدیدات دیگر ضروری است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 6616

به "هشدار کارشناسان استرالیایی درباره کوآلاها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار کارشناسان استرالیایی درباره کوآلاها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید