همه نکاتی که ترخیص شدگان کرونا از بیمارستان ها باید رعایت نمایند

به گزارش جعبه مهر، همانطور که می دانید افراد مختلف هنگام ابتلا به ویروس کرونا سطوح مختلفی از بیماری را تجربه می نمایند. بعضی احتیاجمند بستری در بیمارستان بوده و بعضی با استراحت در منزل بهبود می یابند. نکته قابل توجه این است که حتی اگر بیماری را در بیمارستان شکست داده اید اما درمان شما هنوز کامل نشده و همچنان احتیاج به مراقبت دارید.

همه نکاتی که ترخیص شدگان کرونا از بیمارستان ها باید رعایت نمایند

به گزارش خبرنگاران، بعد از گذشت حداقل 3 هفته از آغاز علائم بیماری، شما دیگر ناقل نبوده و با تشخیص پزشکتان مرخص شده اید. حال که سلامتی خود را نسبتا بازیافتید باید نکات بهداشتی را رعایت کنید تا در کنار حفظ سلات خود، از انتشار بیشتر این بیماری و ابتلای سایرین به آن جلوگیری شود. در مبتلایان بهبودیافته از بیماری کووید 19 ،کمبود انرژی، نفس نفس زدن و از دست دادن اشتها گزارش می شود و با توجه به صدمات ناشی از ویروس به ریه ها و سایر اندام ها، بدن نیازمند زمان برای بهبودی و بازگشت به حالت سابق خود است. تا آن موقع، فرد باید به میزان ایمنی بدن خود توجه نموده و فاصله اجتماعی را حفظ کند زیرا احتمال بازگشت بیماری ویروسی وجود دارد.

بنابر اعلام شبکه ملی تحقیقات بیماری های تنفسی، بیمار پس از ترخیص هم نیازمند ادامه درمان است، لذا الزامی است برای پیگیری درمان به صورت منظم به درمانگاه و پزشک معالج مراجعه کند. هر پزشکی زمان تجویز دارو، مدت زمان مصرف آن را نیز مشخص می نماید.

بعد از گذراندن دوران نقاهت اگر بیمار مسائل و عالئمی مانند تب، تنگی نفس و سرفه های خشک مداوم نداشته باشد، نیازی به معاینه مجدد نیست. تنها در صورت داشتن علائمی مانند تب و مسائل تنفسی باید مجدد به پزشک مراجعه کنید. ابتلای مجدد بیماران ترخیص شده به کووید 19 ادعایی اثبات نشده است و معمولا این دسته از بیماران بعد از گذراندن دوران قرنطینه در خانه می توانند زندگی روزمره و عادی شان را از سر گیرند؛ تنها کافی است نکات زیر را رعایت نمایند:

- داروهای تجویزی خود را به طور منظم در زمان های ذکر شده در نسخه مصرف کنید و حتی اگر احساس بهبودی می کنید، داروها را قطع نکنید تا دوره درمان کامل شود.

- این داروها بر اساس شرایط جسمی و شرایط بیماری شما برایتان تجویز شده است. لطفا از توصیه کردن آنها به دیگران بپرهیزید.

- در صورتی که سرفه شما بدتر شد، یا مجدد تب کردید یا تنگی نفس شما تشدید شد، بلافاصله به مرکز درمانی مراجعه کنید.

- عوارضی که ممکن است در فرد باقی بماند به دو دسته تقسیم می شود، دسته اول با گذشت زمان و بدون مصرف دارو بهبود می یابد: مانند از دست دادن حس بویایی و چشایی که ممکن است بعد از بهبودی باز نشود که بعد از 2 تا 3 ماه به مرور زمان بازمی شود. دسته دوم نیز که باید دارو و درمان آغاز شود، مانند عارضه های ریوی که فرد با سرفه یا تنگی نفس بیان می نماید که باید به پزشک مراجعه نموده و با مصرف دارو بهبود یابد.

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 9454

به "همه نکاتی که ترخیص شدگان کرونا از بیمارستان ها باید رعایت نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه نکاتی که ترخیص شدگان کرونا از بیمارستان ها باید رعایت نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید