واردات گندم توسط حجاریان در سایه یک تصمیم ضدملی صورت گرفته است

به گزارش جعبه مهر، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: واردات گندم توسط حجاریان در سایه یک تصمیم ضدملی اجرا شده است.

واردات گندم توسط حجاریان در سایه یک تصمیم ضدملی صورت گرفته است

رحمت اله نوروزی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی درباره ماجرای واردات گندم توسط سعید حجاریان، متهم اصلی در این فرایند را تصمیم گیرندگان وقت در نهادهای ذیربط به ویژه وزارت جهاد در مورد حذف بودجه خودکفایی گندم دانست و گفت:. اقداما ت شرکت متعلق به آقای حجاریان به خودی خود غیر قانونی نیست و مطابق با قوانین موجود کشور اجرا شده و تا اینجای کار مسئله ای نیست اما وقتی بحث تصمیمات ضد تولید ملی و خودکفایی و همچنین ویژه خواری و رانت خواری به میان می آید، دیگر داستان فرق می کند.

وی با بیان اینکه آقای حجاریان این حق را دارد که همانند هر فرد دیگر ایرانی شرکت تأسیس کند و فعالیت تجاری انجام دهد، فعالیت تجاری شرکت حجاریان را در سایه یک تصمیم ضد ملی توصیف کرد که تیشه به ریشه اعتماد به نفس و استقلال کشور می زند.

رئیس مجمع کنندگان استان گلستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استان گلستان سومین تولیدکننده گندم کشور است، واردات را یک امر کاملاً مصطلح و معمول خواند و در عین حال این پرسش را اعلام کرد که آیا برای تولید ملی در هر محصولی نهایت کاری که می شده، صورت گرفته یا خیر که سراغ واردات رفته اند؟ چه کمکی به کشاورز کرده ایم که قیمت تمام شده محصولش کاهش یابد؟ دولت و نظام چقدر از خود مایه گذاشته اند تا به کشاورز برای تولید علمی و تجاری و مدرن محصولش کمک کنند که نیازمان به واردات کمتر شود؟ این فقط به کشاورزی مربوط نمی شود؛ به همه محصولات و کالاهایی مربوط می شود که در داخل کشور ظرفیت تولید آن وجود دارد اما اکنون وارد می شود.

نوروزی با طرح سوالات فوق، شرح داد: در این مورد خاص بیش از آنکه حجاریان زیر سوال باشد، افرادی زیر سوال هستند که زمینه این اقدام قانونی اما ویژه خوارانه را فراهم کرده اند.

وی از وزیر جهاد کشاورزی خواست حساب خود را از افرادی که پیش از این زمینه نیاز بیشتر کشور به واردات گندم را فراهم کرده اند، جدا و معین کند در طی سال های اخیر و دستکم در 10 سال گذشته چه اقدامی در جهت خودکفایی گندم اجرا شده تا مردم و کنندگان مردم قضاوت کنند که زمینه اینگونه واردات از کجا ایجاد شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 6817

به "واردات گندم توسط حجاریان در سایه یک تصمیم ضدملی صورت گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واردات گندم توسط حجاریان در سایه یک تصمیم ضدملی صورت گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید